Митна справа

Вивезення бракованих імпортних товарів

За якою ставкою ПДВ підлягає оподаткуванню операція з вивезення раніше імпортованого товару, у разі якщо він повертається нерезиденту в зв’язку з тим, що бракований?


Відповідно до п. 5 частини першої ст. 86 Митного кодексу до товарів, які при ввезенні на митну територію України мали статус іноземних та були поміщені у митний режим імпорту і повертаються нерезиденту — стороні зовнішньоекономічного договору, згідно з яким ці товари поміщувалися у цей режим, у зв’язку з невиконанням (неналежним виконанням) умов цього договору або з інших обставин, що перешкоджають його виконанню, може бути застосований митний режим реекспорту.

Згідно з пп. 195.1.1 п. 195.1 ст. 195 Податкового кодексу операції з вивезення товарів за межі митної території України у митному режимі реекспорту, якщо товари поміщені у такий режим відповідно до п. 5 частини першої ст. 86 Митного кодексу, оподатковуються за нульовою ставкою.

Товари вважаються вивезеними за межі митної території України, якщо таке вивезення підтверджене в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України, митною декларацією, оформленою відповідно до вимог Митного кодексу.

Дата оформлення митної декларації, що засвідчує факт перетинання митного кордону України, оформлена відповідно до вимог митного законодавства, є датою виникнення податкових зобов’язань (п. 187.1 ст. 187 Податкового кодексу).

Отже, операція з вивезення (реекспорту) раніше імпортованого товару, який повертається нерезиденту в зв’язку з тим, що він бракований, підлягає оподаткуванню ПДВ за нульовою ставкою за умови підтвердження такого вивезення митною декларацією, оформленою згідно з вимогами Митного кодексу.

У разі якщо платником порушено вимоги п. 5 частини першої ст. 86 Митного кодексу, а саме товарививозяться вже після закінчення шести місяців з дати поміщення їх у митний режим імпорту чи товари перебувають у тому самому стані, в якому вони були ввезені на митну територію України, крім природних змін їх якісних та/або кількісних характеристик, при вивезенні таких товарів застосовується режим звільнення від ПДВ.

«Гарячі лінії»

Дата: 28 березня, Четвер
Час проведення: з 10:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42