Новини
Тема: РРО. Готівковий обіг

Застосування РРО при продажу туристичного продукту

Турагент придбаває у туроператора туристичний продукт (путівку, до вартості якої входить оплата за переліт, проживання, харчування). Чи потрібно застосовувати туроператору РРО при продажу такого туристичного продукту?


Статтею 1 Закону про туризм визначено, що туристичний продукт — попередньо розроблений комплекс туристичних послуг, який поєднує не менше ніж дві такі послуги, що реалізується або пропонується для реалізації за визначеною ціною, до складу якого входять послуги з перевезення, розміщення та інші туристичні послуги, не пов'язані з перевезенням і розміщенням (послуги з організації відвідувань об'єктів культури, відпочинку та розваг, реалізації сувенірної продукції тощо).

Відповідно до п. 1 ст. 9 Закону про РРО суб'єкти господарювання мають право не застосовувати РРО при здійсненні торгівлі продукцією власного виробництва та наданні послуг підприємствами, установами і організаціями всіх форм власності, крім підприємств торгівлі та громадського харчування, у разі проведення розрахунків у касах цих підприємств, установ і організацій з оформленням прибуткових і видаткових касових ордерів та видачею відповідних квитанцій, підписаних і завірених печаткою в установленому порядку.

Таким чином, оскільки туроператором розроблено комплекс туристичних послуг, а саме путівка, до вартості якої входять переліт, проживання, харчування, то при продажу такого туристичного продукту турагент РРО не застосовує за умови проведення розрахунків у касі підприємства з оформленням прибуткових і видаткових касових ордерів та видачею відповідних квитанцій, підписаних і завірених печаткою в установленому порядку.

«Гарячі лінії»

Дата: 15 грудня, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00