Митна справа

Податковий кредит при придбанні послуг від нерезидента

З якої дати виникає право на включення до податкового кредиту сум ПДВ на підставі податкової накладної, виписаної при придбанні послуг від нерезидента на митній території України?


Відповідно до п. 201.12 ст. 201 Податкового кодексу для операцій з постачання послуг нерезидентом на митній території України документом, що посвідчує право на віднесення сум податку до податкового кредиту, вважається податкова накладна, податкові зобов’язання за якою включено до податкової декларації попереднього періоду.

Згідно з п. 198.2 ст. 198 вищезазначеного Кодексу для операцій з постачання послуг нерезидентом на митній території України датою виникнення права на віднесення сум податку до податкового кредиту є дата сплати (нарахування) податку за податковими зобов’язаннями, включеними отримувачем таких послуг до податкової декларації попереднього періоду.

Пунктом 187.8 ст. 187 Податкового кодексу визначено, що датою виникнення податкових зобов’язань за операціями з постачання послуг нерезидентами, місцем надання яких є митна територія України, є дата списання коштів з банківського рахунку платника податку в оплату послуг або дата оформлення документа, що засвідчує факт постачання послуг нерезидентом, залежно від того, яка з подій відбулася раніше.

Отже, за операцією з постачання послуг нерезидентом на митній території України отримувач таких послуг має право включити суми податку до податкового кредиту на дату сплати (нарахування) податку за податковими зобов’язаннями, включеними ним до податкової декларації з ПДВ попереднього періоду.

«Гарячі лінії»

Дата: 19 вересня, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42