Митна справа

Податковий кредит на підставі електронної митної декларації

Чи має право платник податку при ввезенні на митну територію України товарів, основних фондів  включити до складу податкового кредиту сплачені на митниці суми ПДВ, у разі якщо митне оформлення здійснювалося з використанням електронної митної декларації (електронної ВМД)?


Згідно з п. 198.2 ст. 198 Податкового кодексу для операцій із ввезення на митну територію України товарів датою виникнення права на віднесення сум податку до податкового кредиту є дата сплати податку за податковими зобов’язаннями відповідно до п. 187.8 ст. 187 цього Кодексу.

Датою виникнення податкових зобов’язань у разі ввезення товарів на митну територію України відповідно до п. 187.8 ст. 187 Податкового кодексу є дата подання митної декларації для митного оформлення.

У разі ввезення товарів на митну територію України документом, що посвідчує право на віднесення сум податку до податкового кредиту, вважається митна декларація, оформлена відповідно до вимог законодавства, яка підтверджує сплату податку (п. 201.12 ст. 201 Податкового кодексу).

Не відносяться до податкового кредиту суми податку, сплаченого (нарахованого) у зв’язку з придбанням товарів/послуг, не підтверджені податковими накладними (або підтверджені податковими накладними, оформленими з порушенням вимог ст. 201 Податкового кодексу) чи не підтверджені митними деклараціями, іншими документами, передбаченими п. 201.11 ст. 201 цього Кодексу.

Пунктами 2 та 3 ст. 257 Митного кодексу передбачено, що електронне декларування здійснюється з використанням електронної митної декларації, засвідченої електронним цифровим підписом, та інших електронних документів або їх реквізитів у встановлених законом випадках. Митна декларація та інші документи, подання яких митним органам передбачено Митним кодексом, оформлені на паперовому носії та у вигляді електронних документів, мають однакову юридичну силу.

Отже, платник податку при ввезенні на митну територію України товарів, основних фондів має право включити до складу податкового кредиту сплачені на митниці суми ПДВ за умови належним чином оформленої ВМД незалежно від того, оформлена така ВМД на паперовому носії чи з використанням електронної митної декларації (електронна ВМД), а також за умови використання ввезених товарів в оподатковуваних ПДВ операціях.