Митна справа

Розрахунок коригування при постачанні як підакцизних/імпортованих, так і інших товарів

Чи виписується розрахунок коригування до податкової накладної у разі повернення підакцизних/імпортованих товарів (з наданням повної грошової компенсації їх вартості) особою, яка на дату їх придбання не була платником ПДВ, а на момент повернення є платником ПДВ? Чи надається такий розрахунок коригування покупцю та чи підлягає він реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних?


Згідно з п. 201.4 ст. 201 Податкового кодексу податкова накладна складається у двох примірниках у день виникнення податкових зобов’язань продавця.

Відповідно до п. 8 Порядку № 1379 два примірники податкової накладної, виписаної у разі постачання товарів/послуг покупцю, який не зареєстрований як платник податку, залишаються в особи, що їх виписала.

Згідно з п. 4 Порядку № 1246 податкові накладні, які не видаються покупцеві та залишаються у продавця, не підлягають реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Зменшення суми податкових зобов’язань платника податку — постачальника в разі зміни суми компенсації вартості товарів/послуг, наданих особам, що не були платниками цього податку на дату такого постачання, дозволяється лише при поверненні раніше поставлених товарів у власність постачальника з наданням отримувачу повної грошової компенсації їх вартості, у тому числі при перегляді цін, пов’язаних з гарантійною заміною товарів або низькоякісних товарів відповідно до закону або договору (п. 192.2 ст. 192 Податкового кодексу).

Тобто постачальник — платник ПДВ при поверненні йому підакцизних/імпортованих товарів особою, яка на дату їх придбання не була платником ПДВ, а на дату їх повернення є платником ПДВ, має право на підставі виписаного розрахунку коригування відкоригувати раніше сформовані податкові зобов’язання з ПДВ за умови повернення йому у власність раніше поставлених ним товарів та надання отримувачу — неплатнику ПДВ повної грошової компенсації їх вартості.

При цьому оскільки обидва примірники податкової накладної, що виписувалася при постачанні підакцизних/імпортованих товарів неплатнику ПДВ, залишалися у продавця, то й розрахунок коригування до такої податкової накладної покупцю не видається, а обидва його примірники залишаються у продавця. У зв’язку з цим такий розрахунок коригування до податкової накладної не підлягає реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних.

«Гарячі лінії»

Дата: 28 березня, Четвер
Час проведення: з 10:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42