ЄСВ

Сплата єдиного податку та ЄСВ на час відпустки та за період хвороби

Чи звільняються фізичні особи — підприємці — платники єдиного податку від сплати єдиного податку та ЄСВ на час відпустки та за період хвороби?


Згідно з п. 4 частини першої ст. 4 Закону України від 08.07.2010 р. № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (далі — Закон про ЄСВ) фізичні особи — підприємці, у тому числі ті, що обрали спрощену систему оподаткування, та члени сімей цих осіб, які беруть участь у провадженні ними підприємницької діяльності, є платниками єдиного внеску.

Пунктом 295.5 ст. 295 Податкового кодексу України визначено, що платники єдиного податку першої та другої груп, які не використовують працю найманих осіб, звільняються від сплати єдиного податку протягом одного календарного місяця на рік на час відпустки, а також за період хвороби, підтвердженої копією листка (листками) непрацездатності, якщо вона триває 30 і більше календарних днів.

Законом про ЄСВ не передбачено пільг щодо сплати єдиного внеску підприємцями на час відпустки та за період хвороби.

Відповідно до п. 12 ст. 9 Закону про ЄСВ єдиний внесок підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника.

«Гарячі лінії»

Дата: 19 вересня, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42