Податок на майно

Звітування за нововідведеною земельною ділянкою

Як правильно подати звітність, якщо суб’єкт господарювання отримав в оренду нову земельну ділянку?


Згідно з п. 286.2 ст. 286 Податкового кодексу платники плати за землю (крім фізичних осіб) самостійно обчислюють суму податку щороку станом на 1 січня і не пізніше 20 лютого поточного року подають територіальному органу Міндоходів України за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою у порядку, передбаченому ст. 46 цього Кодексу, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями.

За нововідведені земельні ділянки або за новоукладеними договорами оренди землі платник плати за землю подає податкову декларацію протягом 20 календарних днів місяця, що настає за звітним (п. 286.4 ст. 286 Податкового кодексу).

Отже, суб’єкт господарювання, який на початку року не був платником плати за землю та протягом року отримав право власності (користування) на земельну ділянку, подає територіальному органу Міндоходів України за місцезнаходженням земельної ділянки річну податкову декларацію з плати за землю або щомісячні декларації за типом «Звітна».

Якщо суб’єкт господарювання на поточний рік вже звітував за земельні ділянки, що перебувають у його власності (користуванні), а протягом року отримав право власності (користування) на інші земельні ділянки в межах адміністративно-територіальної одиниці, то такий суб’єкт має надати нову звітну декларацію за місцезнаходженням таких земельних ділянок протягом 20 календарних днів місяця, що настає за місяцем, в якому виникло право на земельну ділянку.

«Гарячі лінії»

Дата: 18 липня, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42