Податок на майно

Придбання земельної ділянки за цивільно-правовою угодою

Підприємство придбало земельну ділянку за цивільно-правовою угодою. Чи існує окремий порядок оподаткування придбаних земель і чи застосовується ціна, за якою земельну ділянку придбано, при розрахунку земельного податку?


Окремого порядку оподаткування земельних ділянок, придбаних за цивільно-правовою угодою, Податковим кодексом не встановлено. Базою оподаткування земельним податком, як визначено ст. 271 Податкового кодексу, є нормативна грошова оцінка земельних ділянок з урахуванням коефіцієнта індексації. Ціна, за якою придбано земельну ділянку, не використовується при розрахунку суми земельного податку.

Податковий кодекс визначає різний порядок оподаткування земель залежно від того, встановлено чи не встановлено нормативну грошову оцінку. Ставки земельного податку встановлено за категоріями земельних ділянок залежно від місцезнаходження (в межах або за межами населених пунктів) у відсотках від нормативної грошової оцінки земель та у гривнях за 1 м2, якщо нормативної грошової оцінки земель не проведено.

«Гарячі лінії»

Дата: 14 березня, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42