Податок на майно

Сума орендної плати за земельні ділянки, надані підприємству зв’язку

Як правильно визначити суму орендної плати за земельну ділянку, надану підприємству зв’язку за межами населеного пункту, нормативну грошову оцінку якої не проведено?


Для того щоб правильно обчислити розмір орендної плати за землю, необхідно визначити розмір земельного податку відповідно до Податкового кодексу.

Для підприємств зв’язку ставку податку за земельні ділянки, надані за межами населених пунктів (крім сільськогосподарських угідь), нормативну грошову оцінку яких не проведено, встановлено у розмірі 5% від нормативної грошової оцінки одиниці площі ріллі по області.

При цьому необхідно врахувати, що грошова оцінка земельної ділянки щороку станом на 1 січня уточнюється на коефіцієнт індексації, визначений відповідно до ст. 289 Податкового кодексу. Крім того, нормативна грошова оцінка ріллі індексується на коефіцієнт 1,756 згідно з Методикою № 213.

Відповідно до п. 288.5 ст. 288 Податкового кодексу розмір орендної плати встановлюється у договорі оренди, але річна сума платежу не може бути меншою:

  • для земель сільськогосподарського призначення — розміру земельного податку, що встановлюється розділом ХІІІ;
  • для інших категорій земель — трикратного розміру земельного податку, що встановлюється розділом ХІІІ.

Тому мінімальний розмір орендної плати за земельну ділянку, надану підприємству зв’язку за межами населеного пункту, нормативну грошову оцінку якої не проведено, не може бути меншим трикратного розміру суми земельного податку, обчисленого за ставкою 5% від грошової оцінки одиниці площі ріллі по області з урахуванням відповідних коефіцієнтів індексації такої оцінки.

Щодо максимального розміру орендної плати за земельні ділянки, які перебувають у державній або комунальній власності, то слід зазначити, що вимоги щодо його застосування у розмірі не більше 12% стосуються випадків, коли проведено їх нормативну грошову оцінку.

«Гарячі лінії»

Дата: 28 березня, Четвер
Час проведення: з 10:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42