Новини

Про форми звітності з особливого податку на операції з відчуження цінних паперів та операцій з деривативами та порядок їх заповнення і подання

Повідомлення про оприлюднення регуляторного акта до проекту наказу Міністерства доходів і зборів України «Про затвердження форм звітності з особливого податку на операції з відчуження цінних паперів та операцій з деривативами та порядку їх заповнення і подання».


Законом України від 20.11.2012 р. № 5503-VІ «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо перегляду ставок деяких податків і зборів» (далі — Закон № 5503) внесено зміни до ст. 14 Податкового кодексу України (далі — Кодекс), згідно з якими акцизний податок — це також особливий податок на операції з відчуження цінних паперів та операцій з деривативами.

Відповідно до п. 219.2 ст. 219 Кодексу суми податку перераховуються до бюджету податковим агентом протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого Кодексом для подання податкової декларації за податковий період, що дорівнює кварталу.

Пунктом 219.4 цієї статті визначено, що базовим податковим періодом для складання звітності з податку на операції з відчуження цінних паперів та операцій з деривативами є календарний квартал. Звітність подається за правилами, встановленими ст. 46 Кодексу.

На виконання зазначених норм Кодексу та Закону № 5503 розроблено проект наказу «Про затвердження форм звітності з особливого податку на операції з відчуження цінних паперів та операцій з деривативами та порядку їх заповнення і подання».

Введення в дію зазначеного регуляторного акта не потребує додаткових витрат.

Зауваження та пропозиції до проекту наказу «Про затвердження форм звітності з особливого податку на операції з відчуження цінних паперів та операцій з деривативами та порядку їх заповнення і подання» від фізичних та юридичних осіб, їх об’єднань приймаються на адресу розробника: поштову — 04655 м. Київ-53, Львівська пл., 8, Департамент координації нормотворчої та методологічної роботи з питань оподаткування Міністерства доходів і зборів України або електронну — vgorkusha@minrd.gov.ua (за назвою теми «Проект наказу по особливому податку»).

Зауваження та пропозиції також можна надсилати на адресу Держпідприємництва України: поштову — 01011 м. Київ, вул. Арсенальна, 9/11 або електронну — e-mail: inform@dkrp.gov.ua.

«Гарячі лінії»

Дата: 5 вересня, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42