РРО. Готівка

Обмеження готівкових розрахунків

Чи поширюється обмеження граничних сум готівкових розрахунків підприємства на розрахунки з фізичною особою?


Порядок ведення касових операцій у національній валюті України підприємствами (підприємцями), а також окремі питання організації роботи з готівкою визначаються Положенням № 637, п. 2.3 якого передбачено, що гранична сума готівкового розрахунку одного підприємства (підприємця) з іншим підприємством (підприємцем) протягом одного дня за одним або кількома платіжними документами встановлюється відповідно до постанови № 32, якою визначено граничну суму готівкового розрахунку у розмірі 10 тис. грн.

Платежі понад зазначену граничну суму проводяться виключно в безготівковій формі.

Кількість підприємств (підприємців), з якими здійснюються розрахунки, протягом дня не обмежується.

Зазначені обмеження стосуються також розрахунків готівкою між підприємствами в оплату за товари, придбані на виробничі (господарські) потреби за рахунок коштів, одержаних за корпоративними спеціальними платіжними засобами.

Пунктом 2.5 Положення № 637 установлено: якщо підприємства (підприємці) та фізичні особи здійснюють готівкові розрахунки без відкриття поточного рахунку шляхом внесення до банків готівки для подальшого її перерахування на рахунки інших підприємств (підприємців) або фізичних осіб, то такі розрахунки для платників коштів є готівковими, а для отримувачів коштів — безготівковими.

Отже, постановою № 32 встановлено обмеження граничної суми готівкового розрахунку одного підприємства (підприємця) з іншим підприємством (підприємцем). Такі обмеження не поширюються на розрахунки підприємства (підприємця) з фізичними особами.

«Гарячі лінії»

Дата: 1 серпня, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42