Митна справа

Надання нерезидентами послуг за межами України

Чи є об’єктом оподаткування послуги з облаштування та обслуговування платних виставок, отримані від нерезидента за межами митної території України?


Відповідно до п. 180.2 ст. 180 Податкового кодексу особою, відповідальною за нарахування та сплату ПДВ до бюджету у разі постачання послуг нерезидентами, у тому числі їх постійними представництвами, не зареєстрованими як платники податку, якщо місце постачання послуг розташоване на митній території України, є отримувач послуг.

Підпунктом «б» п. 185.1 ст. 185 цього Кодексу визначено, що об’єктом оподаткування податком на додану вартість є операції платників податку з постачання товарів/послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України, відповідно до ст. 186 Податкового кодексу.

Згідно з пп. 186.2.3 п. 186.2 ст. 186 цього Кодексу для послуг у сфері культури, мистецтва, освіти, науки, спорту, розваг або інших подібних послуг, включаючи послуги організаторів діяльності в зазначених сферах та послуги, що надаються для влаштування платних виставок, конференцій, навчальних семінарів та інших подібних заходів, місцем постачання таких послуг є місце фактичного їх надання.

Отже, у разі якщо постачання послуг, що надаються для влаштування платних виставок, конференцій, навчальних семінарів та інших подібних заходів, здійснюється за межами митної території України, такі послуги не підпадають під об’єкт оподаткування та в особи, що їх отримує, не виникає обов’язку щодо нарахування та сплати ПДВ за такими операціями.

«Гарячі лінії»

Дата: 28 березня, Четвер
Час проведення: з 10:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42