РРО. Готівка

Стоматологічна поліклініка надає платні послуги

Стоматологічна поліклініка, що є бюджетною установою, надає платні послуги із зубного протезування відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 17.09.96 р. № 1138 «Про затвердження переліку платних послуг, які надаються в державних закладах охорони здоров’я та вищих медичних закладах освіти». Чи має право така установа при наданні зазначених послуг не застосовувати РРО?


Відповідно до п. 9 розділу I Переліку платних послуг, які можуть надаватися в державних та комунальних закладах охорони здоров’я, вищих медичних навчальних закладах та науково-дослідних установах, затвердженого постановою № 1138, зубне протезування включається до складу зазначених платних послуг.

Пунктом 3.1 ст. 3 Закону України від 06.07.95 р. № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (далі — Закон про РРО) передбачено, що суб’єкти господарювання повинні здійснювати розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані в установленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи РРО з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку РК.

Проте згідно з п. 9.1 ст. 9 Закону про РРО при здійсненні торгівлі продукцією власного виробництва та наданні послуг підприємствами, установами й організаціями всіх форм власності, крім підприємств торгівлі та громадського харчування, у разі проведення розрахунків у касах цих підприємств, установ і організацій з оформленням прибуткових і видаткових касових ордерів та видачею відповідних квитанцій, підписаних і засвідчених печаткою в установленому порядку, РРО та РК не застосовуються.

Отже, стоматологічна поліклініка, що є бюджетною установою, у разі проведення розрахунків за надані послуги із зубного протезування у касі установи з оформленням прибуткових і видаткових касових ордерів та видачею квитанцій, підписаних і засвідчених печаткою в установленому порядку, має право не застосовувати РРО. Водночас у разі продажу лікарських засобів суб’єкти господарювання зобов’язані застосовувати РРО відповідно до вимог Закону про РРО.

«Гарячі лінії»

Дата: 1 серпня, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42