Податок на прибуток

Зарахування переплати податкових зобов’язань

Як здійснюється зарахування переплати з податку на прибуток, що виникла у попередніх звітних періодах, в рахунок сплати щомісячних авансових внесків з цього податку?


Пунктом 87.1 ст. 87 Податкового кодексу встановлено, що джерелами самостійної сплати грошових зобов’язань або погашення податкового боргу платника податків є будь-які власні кошти, у тому числі ті, що виникли внаслідок надміру сплачених платежів до відповідних бюджетів.

Умови повернення помилково та/або надміру сплачених грошових зобов’язань встановлено ст. 43 цього Кодексу.

Обов’язковою умовою для повернення помилково та/або надміру сплачених грошових зобов’язань або зарахування їх на погашення грошового зобов’язання (податкового боргу) з інших платежів є подання платником податку заяви в довільній формі.

Нагадаємо, що для сплати щомісячних авансових внесків з податку на прибуток для відповідних платників наказом Мінфіну України від 17.01.2013 р. № 19 виділено спеціальні коди бюджетної класифікації. Тому в заяві, що подається до територіального органу Міндоходів України,платнику податку необхідно зазначити код бюджетної класифікації з податку, на якому є переплата, та код бюджетної класифікації, в рахунок якого така переплата спрямовується.

Отже, зарахування надміру сплачених грошових зобов’язань з податку на прибуток у рахунок сплати щомісячних авансових внесків можна здійснити на підставі відповідної заяви про таке зарахування, яка подається до територіального органу Міндоходів України за місцем реєстрації платника податку.

«Гарячі лінії»

Дата: 3 жовтня, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42