Новини
Тема: ПДФО

Ставка ПДФО при продажу легкового автомобіля

За якою ставкою податку на доходи фізичних осіб оподатковується продаж фізичною особою легкового автомобіля фізичній особі?


Відповідно до пп. 164.2.4 п. 164.2 ст. 164 Податкового кодексу України від 02.12.2010 р. № 2755-VІ (за текстом — Податковий кодекс) до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку включається, зокрема, частина доходів від операцій з майном, розмір якої визначається згідно з положеннями ст. 173 цього Кодексу.

Пунктом 173.1 ст. 173 зазначеного Кодексу встановлено, що дохід платника податку від продажу (обміну) об'єкта рухомого майна протягом звітного податкового року оподатковується за ставкою, визначеною в п. 167.2 ст. 167 Кодексу, тобто 5%.

Дохід від продажу об'єкта рухомого майна визначається виходячи з ціни, зазначеної в договорі купівлі-продажу, але не нижче оціночної вартості такого об'єкта.

Як виняток з положень п. 173.1 ст. 173 Податкового кодексу, під час продажу одного з об'єктів рухомого майна у вигляді легкового автомобіля, мотоцикла, моторолера не частіше одного разу протягом звітного податкового року доходи продавця від зазначених операцій оподатковуються за ставкою 1%.

Отже, якщо фізична особа продає легковий автомобіль іншій фізичній особі вперше протягом звітного податкового року, то такий дохід від продажу автомобіля оподатковується за ставкою 1%, а якщо більше одного разуза ставкою 5%.

«Гарячі лінії»

Дата: 8 грудня, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00