Новини
Тема: ПДФО

Сплата ПДФО у разі купівлі підприємством автомобіля у громадянина

Підприємство планує до кінця 2011 р. придбати у громадянина України, який не є підприємцем, вантажний та легковий автомобілі. Договори купівлі-продажу посвідчуватимуться у нотаріуса. Хто повинен сплатити податок на доходи: підприємство чи фізична особа?


Відповідно до п. 173.3 ст. 173 Податкового кодексу у разі якщо стороною договору купівлі-продажу об’єкта рухомого майна є юридична особа, така особа вважається податковим агентом платника податку та зобов’язана виконати всі визначені розділом ІV цього Кодексу функції податкового агента. При цьому податковий агент утримує податок за ставками, визначеними відповідно до п. 173.1 або п. 173.2 цієї статті з урахуванням інформації про черговість продажу рухомого майна, зазначеної платником податку у договорі купівлі-продажу чи в окремій заяві.

Пунктом 173.4 ст. 173 Податкового кодексу встановлено, що під час проведення операцій з відчуження об’єктів рухомого майна в порядку, передбаченому цією статтею, нотаріус посвідчує відповідний договір за наявності оціночної вартості такого рухомого майна та документа про сплату податку до бюджету стороною (сторонами) договору та щокварталу подає до органу ДПС за місцем розташування державної нотаріальної контори або робочого місця приватного нотаріуса інформацію про такий договір, включаючи інформацію про його вартість та суму сплаченого податку, в порядку, встановленому розділом ІV цього Кодексу для податкового розрахунку.

«Гарячі лінії»

Дата: 8 грудня, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00