Офіційне видання Державної фіскальної служби України
Головна
Розширений пошук
Свіжий номер
39
жовтень 2016
Акценти номера
Податковий календар
Партнери:
16.12.2011, № 47

За якою ознакою доходів в Податковому розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку відображаються нараховані та сплачені інвесторам — фізичним особам проценти за користування коштами на умовах субординованого боргу?


Відповідно до пп. 14.1.206 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу проценти — дохід, який сплачується (нараховується) позичальником на користь кредитора як плата за використання залучених на визначений або невизначений строк коштів або майна.

У вищезазначеній статті також зазначено, що до процентів включається платіж за використання коштів або товарів (робіт, послуг), отриманих у кредит. Проценти нараховуються у вигляді відсотків на основну суму заборгованості чи вартості майна або у вигляді фіксованих сум.

Доходи у вигляді процентів (крім процентів, визначених у підпунктах 165.1.2 та 165.1.41 п. 165.1 ст. 165 Податкового кодексу), включаються до розрахунку загального місячного (річного) оподатковуваного доходу.

Згідно з довідником ознак доходів, наведених у Порядку заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків, і сум утриманого з них податку, затвердженого наказом ДПА України від 21.12.2010 р. № 1020, дохід у вигляді процентів за користування коштами на умовах субординованого боргу відображається у податковому розрахунку за формою № 1ДФ під ознакою доходу «110».

Ще матеріали на тему:

ПДФО
 • 21.10.2016 , № 39 Продаж власної сільгосппродукції

  Як оподатковується дохід, отриманий фізичною особою від продажу власної сільгосппродукції (крім продукції тваринництва)?

 • 21.10.2016 , № 39 Вихідна допомога при звільненні

  Як оподатковується податком на доходи фізичних осіб та військовим збором вихідна допомога у зв’язку зі звільненням найманого працівника?

 • 01.10.2016 , № 37 Проценти на аліменти

  Фізичною особою отримується дохід у вигляді процентів, нарахованих на поточний банківський рахунок, на який перераховуються аліменти на утримання неповнолітньої дитини, призначені на підставі рішення суду. Чи оподатковується податком на доходи фізичних осіб та військовим збором зазначений дохід, розглянемо у цьому матеріалі.

 • 23.09.2016 , № 36 Витрати на відрядження

  Чи вважатиметься додатковим благом найманого працівника, направленого у відрядження, відшкодована роботодавцем вартість квитка, якщо дата на ньому та в наказі про відрядження не збігається, розглянемо в цій статті.

 • 16.09.2016 , № 35 Спадщина на підставі рішення суду

  Жінка (резидент) від колишнього чоловіка (резидента) у 2016 р. отримала у спадщину майно. За якою ставкою податку на доходи фізичних осіб та військовим збором оподатковуватиметься вартість такого майна, розглянемо в цій статті...

Усі матеріали розділу: «Консультації»