Рентна плата

Фізична особа здає в оренду власне приміщення

Чи є платником збору фізична особа — несуб’єкт господарювання, яка має право власності на нежитлове (житлове) приміщення та договір на поставку води (дозвіл на спеціальне водокористування), у разі здавання в оренду приміщення суб’єкту господарювання?


Виходячи із визначення платників збору, наведеного у п. 323.1 ст. 323 Податкового кодексу, фізична особа, яка не є суб’єктом господарювання, — власник нежитлового або житлового приміщення, що має договір або дозвіл на поставку води та здає в оренду власне приміщення, не є платником збору.

Чинним законодавством не передбачено використання житлових приміщень юридичними особами — орендарями без переведення таких приміщень до нежитлового фонду, крім розміщення для проживання у них фізичних осіб — працівників такого підприємства (організації) та/або громадян, які здійснюють послуги, пов’язані з основним видом діяльності такої юридичної особи.

Отже, якщо фізична особа, яка не є суб’єктом господарювання, має договір на поставку води (дозвіл на спеціальне водокористування) та здає в оренду власні приміщення суб’єкту господарювання, що здійснює використання води в таких приміщеннях, то така фізична особа не є платником збору незалежно від цілей використання води орендарем.

«Гарячі лінії»

Дата: 28 березня, Четвер
Час проведення: з 10:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42