Рентна плата

Споживання води мешканцями гуртожитків

Чи вважається вода, яка споживається мешканцями гуртожитків, такою, що використовується для задоволення питних і санітарно-гігієнічних потреб населення, та чи є платником збору суб’єкт господарювання, який має договір на поставку води в нежитлові будівлі, гуртожитки, що є у нього на балансі, в тому числі у разі здавання окремих будівель або приміщень в оренду?


Відповідно до п. 326.2 ст. 326 Податкового кодексу збір обчислюється виходячи з фактичних обсягів використаної води (підземної, поверхневої, отриманої від інших водокористувачів) водних об’єктів з урахуванням обсягу втрат води в їх системах водопостачання, встановлених у дозволі на спеціальне водокористування, лімітів використання води, ставок збору та коефіцієнтів.

За обсяги води, переданої водокористувачем-постачальником іншим водокористувачам без укладення з останніми договору на поставку води, збір обчислюється і сплачується таким водокористувачем-постачальником.

Відповідно до ст. 127 Житлового кодексу гуртожитки використовуються для проживання робітників, службовців, студентів, учнів, а також інших громадян у період роботи або навчання. Під гуртожитки надаються спеціально споруджені або переобладнані для цієї мети жилі будинки.

Враховуючи викладене, оскільки населенням є сукупність людей, які перебувають на цій території в той чи інший період часу незалежно від характеру та тривалості проживання в межах їх житлового фонду та присадибних ділянок, то вода, яка використовується виключно для задоволення питних і санітарно-гігієнічних потреб мешканців гуртожитків, вважається такою, що використовується для задоволення питних і санітарно-гігієнічних потреб населення.

Суб’єкт господарювання, який уклав договір на поставку води з водокористувачем-постачальником і має на балансі нежитлові будівлі, гуртожитки, не є платником збору, якщо використовує обсяги води в таких будівлях виключно для задоволення питних і санітарно-гігієнічних потреб мешканців гуртожитків (населення) та власних питних і санітарно-гігієнічних потреб.

Якщо таким суб’єктом господарювання обсяги води використовуються для задоволення в тому числі інших, ніж питні і санітарно-гігієнічні, потреб населення (зокрема, приготування їжі в їдальнях, кафетеріях з метою її реалізації за кошти, надання платних послуг з чищення, прання одягу тощо) та/або для задоволення інших, ніж виключно власні питні і санітарно-гігієнічні, потреб, то такий суб’єкт господарювання є платником збору за всю фактично використану воду з урахуванням втрат води в системах водопостачання в таких будівлях (за винятком обсягів води, переданої населенню).

При використанні орендодавцем та орендарями будівель (приміщень гуртожитків) обсягів води виключно для задоволення питних і санітарно-гігієнічних потреб населення, власних питних і санітарно-гігієнічних потреб (за умови невикористання води на будь-які інші цілі) такі суб’єкти господарювання починаючи
з 01.07.2012 р. не є платниками збору за обсяги фактично використаної води.

При наданні в оренду нежитлових будівель або їх приміщень, приміщень гуртожитків іншим суб’єктам господарювання, які не мають окремо укладених договорів з водокористувачем - постачальником води (незалежно від напряму використання води орендарями), суб’єкт господарювання - орендодавець, який використовує обсяги води для задоволення в тому числі інших, ніж питні і санітарно-гігієнічні, потреб населення та/або задоволення інших, ніж виключно власні питні і санітарно-гігієнічні, потреб, є платником збору за всю фактично використану воду з урахуванням втрат води в системах водопостачання в таких будівлях (за винятком обсягів води, переданої населенню).

У разі укладання орендарем будівлі (приміщення) окремого договору на поставку води із водокористувачем - постачальником води орендар, який здійснює використання води як для задоволення питних і санітарно-гігієнічних, так і для будь-яких інших потреб, є платником збору за використані ним обсяги води. При цьому орендодавець зданого в оренду приміщення не сплачує за обсяги води, використані таким орендарем.

 

«Гарячі лінії»

Дата: 19 вересня, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42