Єдиний податок

Відгодівля великої рогатої худоби, птиці та свиней

Чи може бути платником ФСП сільгосптоваровиробник, який займається відгодівлею великої рогатої худоби, птиці та свиней, та за яких умов придбаний для відгодівлі молодняк вважатиметься продукцією власного виробництва для розрахунку частки сільгосптоваровиробництва?


Відповідно до п. 301.1 ст. 301 Податкового кодексу платниками ФСП з урахуванням обмежень, встановлених п. 301.6 ст. 301 цього Кодексу, можуть бути сільгосптоваровиробники, у яких частка сільгосптоваровиробництва за попередній податковий (звітний) рік дорівнює або перевищує 75%.

Визначення термінів «сільгосппродукція (сільгосптовари)» та «сільгосптоваровиробник» наведено у п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу.

Об’єктом оподаткування податком для сільгосптоваровиробників є площа сільськогосподарських угідь (ріллі, сіножатей, пасовищ і багаторічних насаджень) та/або земель водного фонду (внутрішніх водойм, озер, ставків, водосховищ), що перебуває у власності сільгосптоваровиробника або надана йому в користування, у тому числі на умовах оренди (ст. 302 Податкового кодексу).

Отже, сільгосптоваровиробник, який займається відгодівлею великої рогатої худоби, птиці та свиней, може бути платником ФСП за умови, що такі тварини вирощувалися та відгодовувалися безпосередньо суб’єктом господарювання, а також за наявності площ сільгоспугідь, на яких вирощується необхідна для відгодівлі сільгосппродукція, та дотримання критерію щодо частки сільгосптоваровиробництва за попередній податковий (звітний) рік у розмірі, що дорівнює або перевищує 75%.

Якщо підприємство займається відгодівлею великої рогатої худоби, птиці та свиней, не вирощуючи, а закуповуючи необхідну для відгодівлі сільгосппродукцію, то доходи від реалізації сільгосппродукції не є доходами, одержаними від реалізації сільгосппродукції, виробленої (вирощеної) на сільгоспугіддях, які належать сільгосптоваровиробнику на праві власності або надані йому в користування.

З приводу уточнення умов, за яких придбаний для відгодівлі молодняк вважатиметься продукцією власного виробництва для розрахунку частки сільгосптоваровиробництва, сільгосптоваровиробнику доцільно звернутися до територіального органу Мінагрополітики України за своїм місцезнаходженням.

«Гарячі лінії»

Дата: 28 березня, Четвер
Час проведення: з 10:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42