Новини
Тема: РРО. Готівковий обіг

Застосування РРО при продажу товару за подарунковими сертифікатами

Чи мають підприємства торгівлі проводити розрахунки через РРО за продаж подарункового сертифіката, який може обмінюватися покупцем протягом певного часу на товари, що відповідають його номіналу? Якщо так, то які реквізити необхідно запрограмувати у фіскальному чеку?


При продажу подарункового сертифіката відповідно до ст. 3 Закону про РРО суб’єкти господарювання у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов’язані здійснювати розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи РРО з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій.

У разі продажу сертифіката у фіскальному касовому чеку програмуються:

  • найменування товару, тобто «Подарунковий сертифікат»;
  • кількість проданих сертифікатів;
  • вартість сертифікатів (10, 20, 50, 100 грн.);
  • ставка та сума ПДВ;
  • форма оплати (готівка або інше).

При розрахунку за товар раніше придбаним сертифікатом у касовому чеку зазначаються:

  • найменування товару, який реалізується;
  • кількість товару, який реалізується;
  • вартість проданого товару;
  • ставка та сума ПДВ;
  • форма оплати, в якій зазначається запис «Подарунковий сертифікат» та у разі необхідності — сума коштів, яка доплачується готівкою чи безготівково (кредитна картка тощо).

«Гарячі лінії»

Дата: 15 грудня, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00