Єдиний податок

Ставку єдиного податку не встановлено

Фізична особа — підприємець планує здійснювати діяльність у сфері оптової торгівлі (код КВЕД ДК 009:2010 — 46.51). Однак для такого виду діяльності ставку єдиного податку місцевими радами не встановлено, розцінюючи це як захід щодо запобігання мінімізації податків у зазначеній сфері діяльності. Чи є це підставою для відмови у видачі свідоцтва платника єдиного податку контролюючим органом?


Не можуть бути платниками єдиного податку суб’єкти господарювання, що здійснюють діяльність, види якої наведено в пп. 291.5.1 п. 291.5 ст. 291 Податкового кодексу. У цьому переліку діяльності у сфері оптової торгівлі немає. Тобто фізична особа, яка займається оптовою торгівлею, може бути платником єдиного податку другої групи за умови, що обсяги виручки не перевищують 1 млн. грн.

Ставки єдиного податку для платників другої групи фіксовані (у межах від 2 до 20% розміру мінімальної заробітної плати) і встановлюються сільськими, селищними та міськими радами. Водночас згідно з пп. 12.3.5 п. 12.3 ст. 12 Податкового кодексу України у разі якщо сільська, селищна або міська рада не прийняла рішення про встановлення відповідних місцевих податків і зборів, що є обов’язковими відповідно до норм цього Кодексу, такі податки та збори справляються виходячи з норм зазначеного Кодексу із застосуванням мінімальної ставки місцевих податків і зборів.

Тому якщо для оптової торгівлі ставки єдиного податку не встановлено, фізична особа — підприємець — платник єдиного податку другої групи має повне право застосовувати ставку у розмірі 2% від мінімальної заробітної плати.

Таким чином, контролюючий орган не має підстав для відмови фізичній особі у видачі свідоцтва платника єдиного податку другої групи.

«Гарячі лінії»

Дата: 28 березня, Четвер
Час проведення: з 10:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42