Інші податки

Утилізація знятих з експлуатації транспортних засобів

1. Чи сплачується екологічний податок за утилізацію знятих з експлуатації транспортних засобів при придбанні транспортного засобу після 01.09.2013 р. у особи, яка придбала цей транспортний засіб до 01.09.2013 р.?


Законом України від 04.07.2013 р. № 422-VII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо сплати екологічного податку за утилізацію знятих з експлуатації транспортних засобів та вдосконалення деяких податкових норм» (далі — Закон № 422) внесено зміни до ст. 240 Податкового кодексу України (далі — Податковий кодекс), згідно з якими до платників екологічного податку віднесено суб’єктів господарювання, юридичних осіб, що не здійснюють господарську (підприємницьку) діяльність, бюджетні установи, громадські та інші підприємства, установи й організації, постійні представництва нерезидентів, включаючи тих, які виконують агентські (представницькі) функції стосовно таких нерезидентів або їх засновників, під час провадження діяльності яких на території України і в межах її континентального шельфу та виключної (морської) економічної зони здійснюється ввезення, виробництво, придбавання транспортних засобів і кузовів до них, що в подальшому підлягають утилізації.

Платниками податку за транспортні засоби є особи, які:

  • ввозять на митну територію України транспортні засоби та/або кузови до них (за винятком кузовів товарної категорії 8707 10 10 згідно з УКТ ЗЕД) у митному режимі імпорту;
  • здійснюють виробництво (виготовлення) транспортних засобів на митній території України для їх продажу на внутрішньому ринку України;
  • придбавають транспортні засоби у осіб, які не є платниками цього податку згідно з пп. 240.6.1 п. 240.6 ст. 240 Податкового кодексу, а саме у осіб, які ввезли на митну територію України транспортні засоби, що належать дипломатичним представництвам або консульським установам іноземних держав, міжнародним організаціям, які користуються привілеями та імунітетом згідно із загальновизнаними принципами та нормами міжнародного права, а також працівникам таких представництв, установ, організацій та членам їхніх сімей.

Статтею 1 розділу ІІ Закону № 422 встановлено, що в частині норм справляння екологічного податку він набирає чинності з 01.09.2013 р.

Згідно з пп. 240.6.6 п. 240.6 ст. 240 Податкового кодексу не є платниками податку за утилізацію знятих з експлуатації транспортних засобів особи, які, зокрема, придбавають на території України транспортні засоби, в установленому порядку вперше зареєстровані та/або перереєстровані до 01.09.2013 р., у власників транспортних засобів.

Таким чином, у разі якщо особою придбано транспортний засіб після 01.09.2013 р. у особи, яка придбала цей транспортний засіб і в установленому порядку зареєструвала його до 01.09.2013 р., то екологічний податок за утилізацію знятих з експлуатації транспортних засобів не сплачується.

 

2. З якої дати здійснюватиметься сплата екологічного податку за утилізацію знятих з експлуатації транспортних засобів: з дня набрання чинності Законом № 422 — 01.09.2013 р. чи з моменту приведення Кабінетом Міністрів України нормативно-правових актів протягом трьох місяців у відповідність з нормами цього Закону, тобто з 01.12.2013 р.?


Статтею 1 розділу ІІ Закону № 422 встановлено, що в частині норм справляння екологічного податку він набирає чинності з 01.09.2013 р. Отже, сплата екологічного податку за утилізацію знятих з експлуатації транспортних засобів має здійснюватися з цієї дати.

 

3. Чи підлягатиме транспортний засіб, ввезений на митну територію України у митному режимі імпорту до 01.09.2013 р., оподаткуванню екологічним податком за утилізацію знятих з експлуатації транспортних засобів у разі реєстрації цього транспортного засобу в органах внутрішніх справ після 01.09.2013 р.?


Згідно з п. 2 ст. 3 розділу І Закону № 422 ст. 240 Податкового кодексу доповнено новим п. 240.21, яким визначено осіб, які є платниками податку за транспортні засоби, зокрема: ввозять на митну територію України транспортні засоби та/або кузови до них (за винятком кузовів товарної категорії 8707 10 10 згідно з УКТ ЗЕД) у митному режимі імпорту; здійснюють виробництво (виготовлення) транспортних засобів на митній території України для їх продажу на внутрішньому ринку України. Статтею 1 розділу ІІ Закону № 422 встановлено, що в частині норм справляння екологічного податку він набирає чинності з 01.09.2013 р.

Таким чином, у разі якщо особою ввезено на митну територію України у митному режимі імпорту транспортний засіб до 01.09.2013 р., а його реєстрацію буде здійснено в органах внутрішніх справ після 01.09.2013 р., то такий транспортний засіб не підлягатиме оподаткуванню екологічним податком за утилізацію знятих з експлуатації транспортних засобів.

«Гарячі лінії»

Дата: 28 березня, Четвер
Час проведення: з 10:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42