Податок на прибуток

Коригування витрат у частині суми кредиторської заборгованості

Як здійснити коригування витрат у частині суми кредиторської заборгованості, що не була врахована у складі податкових витрат під час її погашення, якщо минуло три роки?


Відповідно до п. 50.1 ст. 50 Податкового кодексу в разі якщо у майбутніх податкових періодах (з урахуванням строків давності, визначених ст. 102 цього Кодексу) платник податків самостійно виявляє помилки, що містяться у раніше поданій ним податковій декларації (крім обмежень, визначених цією статтею), він зобов’язаний надіслати уточнюючий розрахунок до такої податкової декларації за формою чинного на час подання уточнюючого розрахунку. У разі подання платником податку уточнюючого розрахунку до податкової декларації контролюючий орган має право визначити суму податкових зобов’язань за такою податковою декларацією протягом 1095 днів з дня подання уточнюючого розрахунку.

Платник податків має право не подавати такий розрахунок за відповідний минулий період, якщо відповідні уточнені показники зазначаються ним у складі податкової декларації за будь-який наступний податковий період, протягом якого такі помилки було самостійно виявлено.

Порядок урегулювання безнадійної та сумнівної заборгованості визначено п. 159.1 ст. 159 Податкового кодексу.

Відповідно до п. 5 підрозділу 4 розділу XX зазначеного Кодексу передбачено, що норми п. 159.1 ст. 159 цього Кодексу не поширюються на заборгованість, що виникла у зв’язку із затримкою в оплаті товарів, виконаних робіт, наданих послуг, якщо заходи щодо стягнення таких боргів здійснювалися до набрання чинності розділом III цього Кодексу. З метою оподаткування відображення в обліку продавця та покупця такої заборгованості здійснюється до повного погашення чи визнання такої заборгованості безнадійною.

Якщо у наступних податкових періодах покупець погашає суму визнаної заборгованості або її частину (самостійно чи за процедурою примусового стягнення), такий покупець збільшує витрати на суму такої заборгованості (її частини) за наслідками податкового періоду, на який припадає таке погашення.

Отже, якщо платником податку не було враховано у складі витрат суму кредиторської заборгованості у періоді її погашення, то після того, як минуло 1095 днів з дати погашення (сплати) такої заборгованості, платник податків втрачає право на коригування витрат шляхом подання уточнюючого розрахунку (або здійснення коригування у складі декларації за поточний звітний період).

«Гарячі лінії»

Дата: 28 березня, Четвер
Час проведення: з 10:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42