Інші податки

Посвідчення додаткової угоди до договору іпотеки

З якої суми обчислюється державне мито при посвідченні додаткової угоди до договору іпотеки, якщо такою угодою змінюється і сума кредиту, і вартість заставного майна?


Відповідно до п. 9 глави 1 розділу V Інструкції про порядок обчислення та справляння державного мита, затвердженої наказом Мінфіну України від 07.07.2012 р. № 811, за посвідчення іпотечних договорів, а також за посвідчення договорів про відступлення права вимоги за іпотечними договорами, продовження строку дії раніше укладеного договору або збільшення початкової суми договору державне мито обчислюється та справляється виходячи з оцінки нездійснених прав і невиконаних обов’язків або суми, на яку збільшується сума раніше укладених договорів.

Згідно з пп. «ф» п. 3 ст. 3 Декрету Кабінету Міністрів України від 21.01.93 р. № 7-93 «Про державне мито» за нотаріальне посвідчення іпотечних договорів, а також за посвідчення договорів відступлення права вимоги за іпотечними договорами державне мито справляється у розмірі 0,01% вартості предмета іпотеки, зазначеної в іпотечному договорі.

Таким чином, при посвідченні додаткової угоди до договору іпотеки, якщо такою угодою змінюється і сума кредиту, і вартість заставного майна, державне мито обчислюється та справляється у розмірі 0,01% від суми, на яку збільшується сума раніше укладених договорів.

«Гарячі лінії»

Дата: 5 вересня, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42