РРО. Готівка

Оновлено Державний реєстр реєстраторів розрахункових операцій

З 01.01.2013 р. введено в дію норми щодо обов’язкового подання суб’єктами господарювання електронних копій розрахункових документів і фіскальних звітних чеків РРО до органів доходів і зборів дротовими або бездротовими каналами зв’язку.


Статтею 3 Закону про РРО визначено, що суб’єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або безготівковій формі, зобов’язані застосовувати РРО, що включені до Державного реєстру реєстраторів розрахункових операцій (далі — Державний реєстр), із додержанням установленого порядку їх застосування.

Відповідно до п. 2 Положення № 1315 Державний реєстр складається з двох частин: перша містить перелік моделей, дозволених до первинної реєстрації в органах доходів і зборів; друга — перелік моделей, строк первинної реєстрації (дії сертифікатів відповідності) яких закінчився.

Пунктом 2 Положення № 236 встановлено, що Технічна комісія — дорадчий орган, утворений Міндоходів України, до компетенції якого належить попередній розгляд документів та опрацювання проектів рішень про включення моделей РРО до Державного реєстру або виключення їх з нього, підготовлених уповноваженою організацією, розгляд проектів нормативно-правових актів та нормативних документів з питань ведення Державного реєстру.

Технічна комісія відповідно до покладених на неї завдань готує та надає пропозиції щодо строків та порядку виведення з експлуатації або доопрацювання РРО, які не відповідають новим вимогам, у разі зміни фіскальних вимог або вимог нормативних документів до реєстраторів (п. 4 Положення № 236).

На засіданні Технічної комісії, яке відбулось 21.06.2013 р., прийнято рішення про вилучення з 01.10.2013 р. із Державного реєстру моделей РРО, які не забезпечують передачу контрольно-звітної інформації до органів доходів і зборів згідно з вимогами, затвердженими наказом № 1057.

Відповідно до рішення Технічної комісії (протокол № 22 від 21.06.2013 р.) наказом № 522 затверджено оновлений Державний реєстр.

Порівняно з попередньою редакцією з Державного реєстру вилучено моделі РРО, які не забезпечують виконання вимог наказу № 1057. Однак зазначені РРО зареєстровані в органах доходів і зборів у встановленому законодавством порядку.

Виходячи з цього, органами доходів і зборів буде проведено скасування реєстрації РРО відповідно до пунктів 1, 2, 6 глави 4 Порядку № 417.

Так, п. 6 цього Порядку передбачено, що орган доходів і зборів за місцем реєстрації РРО попереджає суб’єкта господарювання за місяць до настання строку про необхідність проведення процедури скасування реєстрації РРО.

Суб’єкти господарювання, які використовують РРО при проведенні готівкових розрахунків, в термін до 01.11.2013 р будуть попереджені відповідними органами доходів і зборів про необхідність зняття РРО з реєстрації до 01.12.2013 р.

Таким чином, суб’єкти господарювання до отримання попередження від органу доходів і зборів згідно з п. 6 глави 4 Порядку № 417 та протягом місяця після його отримання матимуть можливість використовувати при проведенні розрахункових операцій наявну касову техніку та здійснити заходи щодо її доопрацювання з метою виконання норм чинного законодавства.

Нагадаємо, що Законом № 357 перенесено термін набрання чинності абзацами тринадцятим — п’ятнадцятим пп. 9 п. 25 розділу II Закону № 2756, якими встановлено відповідальність суб’єктів господарювання, що здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за неподання до органів доходів і зборів звітності дротовими або бездротовими каналами зв’язку, з 01.07.2013 р. на 01.01.2014 р.

Тобто застосування штрафних санкцій за неподання до органів доходів і зборів контрольно-звітної інформації від РРО розпочинається з 01.01.2014 р.

«Гарячі лінії»

Дата: 3 жовтня, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42