Податок на прибуток

Несвоєчасна сплата частини чистого прибутку (доходу) до державного бюджету

Чи застосовується відповідальність за несвоєчасну сплату (несплату) частини чистого прибутку (доходу) до Державного бюджету України?


Пунктом 2 Порядку відрахування до державного бюджету частини чистого прибутку (доходу) державними унітарними підприємствами та їх об’єднаннями, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23.02.2011 р. № 138 (далі — Порядок № 138), визначено, що частина чистого прибутку (доходу) сплачується державними унітарними підприємствами та їх об’єднаннями до державного бюджету наростаючим підсумком щоквартальної фінансово-господарської діяльності за відповідний період у строк, встановлений для сплати податку на прибуток підприємств.

Частина чистого прибутку (доходу), що підлягає сплаті до державного бюджету, визначається державними унітарними підприємствами та їх об’єднаннями за встановленою формою розрахунку та зазначається у декларації з податку на прибуток підприємства (п. 3 Порядку № 138).

Контроль за відрахуванням до державного бюджету частини чистого прибутку (доходу) державними унітарними підприємствами та їх об’єднаннями покладено на органи доходів і зборів.

Відповідно до п. 113.3 ст. 113 Податкового кодексу України (далі — Податковий кодекс) штрафні (фінансові) санкції (штрафи) за порушення норм законів з питань оподаткування або іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, застосовуються у порядку та розмірах, встановлених цим Кодексом та іншими законами України.

Зокрема, у разі якщо платник податків не сплачує узгоджену суму грошового зобов’язання та/або авансових внесків з податку на прибуток підприємств протягом строків, визначених Податковим кодексом, такий платник податків притягується до відповідальності у вигляді штрафу у розмірах, встановлених ст. 126 цього Кодексу.

Крім того, у разі погашення узгодженого грошового зобов’язання після закінчення встановлених Податковим кодексом строків на суму податкового боргу нараховується пеня згідно з нормами ст. 129 цього Кодексу.

Також відповідно до ст. 1632 Кодексу України про адміністративні правопорушення неподання або несвоєчасне подання посадовими особами підприємств, установ та організацій платіжних доручень на перерахування належних до сплати податків і зборів (обов’язкових платежів) тягне за собою накладення штрафу на посадових осіб.

«Гарячі лінії»

Дата: 28 березня, Четвер
Час проведення: з 10:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42