Митна справа

Переміщення товарів у міжнародних поштових відправленнях

Як оподатковуються митними платежами товари, що переміщуються (пересилаються) у міжнародних поштових та експрес-відправленнях?


Оподаткування товарів, що ввозяться (пересилаються) громадянами, здійснюється у такому порядку.

Товари (крім підакцизних), сумарна фактурна вартість яких не перевищує еквівалент 300 євро, що переміщуються (пересилаються) на митну територію України на адресу одного одержувача в одній депеші від одного відправника у міжнародних поштових відправленнях, на адресу одного одержувача протягом однієї доби у міжнародних експрес-відправленнях, підлягають усному декларуванню на підставі товаросупровідних документів і не є об’єктами оподаткування митними платежами (частина шоста ст. 374 Митного кодексу).

Товари (крім підакцизних),що переміщуються (пересилаються) у міжнародних поштових або експрес-відправленнях, сумарна фактурна вартість яких перевищує еквівалент 300 євро, але не перевищує еквівалент 10 000 євро, або переміщуються (пересилаються) без дотримання умов, передбачених частиною п’ятою ст. 374 Митного кодексу, підлягають письмовому декларуванню у порядку, встановленому для громадян, та оподатковуються ввізним митом за ставкою 10% і ПДВ за ставкою, встановленою Податковим кодексом. При цьому базою оподаткування для таких товарів є частина їх
сумарної фактурної вартості, що перевищує еквівалент 300 євро (частина сьома ст. 374 Митного кодексу).

Товари (крім підакцизних), сумарна фактурна вартість яких перевищує еквівалент 10 000 євро, що переміщуються (пересилаються) на митну територію України у міжнародних поштових та експрес-відправленнях, підлягають декларуванню та митному оформленню з поданням митної декларації, передбаченої законодавством України для підприємств, а також дозволів (ліцензій), сертифікатів відповідності чи свідоцтв про визнання відповідності у випадках, встановлених законодавством України для суб’єктів зовнішньоекономічної діяльності, та оподатковуються ввізним митом за повними ставками Митного тарифу України і ПДВ за ставкою, встановленою Податковим кодексом (частина восьма ст. 374 Митного кодексу).

«Гарячі лінії»

Дата: 2 травня, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42