Митна справа

Документ, що підтверджує зняття готівки з рахунків у банках

Які документи підтверджують зняття готівки з рахунків у банках у разі її переміщення через митний кордон України громадянами?


Порядок переміщення (ввезення, вивезення, пересилання) через митний кордон України готівки резидентами та нерезидентами визначено Інструкцією № 148, згідно з положенням п. 2 глави 2 якої фізична особа — резидент має право ввозити в Україну та вивозити за її межі готівку в сумі, що перевищує в еквіваленті 10 000 євро, за умови письмового декларування митному органу в повному обсязі та за наявності документів, що підтверджують зняття готівки з рахунків у банках (фінансових установах), виключно на ту суму, що перевищує в еквіваленті 10 000 євро. Строк дії таких документів — 30 календарних днів від дня видачі.

Порядок видачі готівки національної та іноземної валюти клієнтам з їх рахунків через касу банку регулюється Інструкцією № 174. Загальні вимоги до оформлення касових документів, а також зразки касових документів, на підставі яких здійснюються приймання та видача готівки з операційної каси банку, визначено главою 1 розділу IV цієї Інструкції, відповідно до якої готівка видається клієнтам на підставі Заяви на видачу готівки.

У роз’ясненні щодо практичного застосування окремих вимог Інструкції № 148, наданому листом № 13-121/4100-12591, зазначено, що:

крім видаткового касового документа, документом, що підтверджує зняття коштів з рахунків у банках, може бути довідка банку, складена в довільній формі;

  • особа здійснює ввезення/вивезення саме тієї валюти, яка зазначена в документі банку (фінансової установи);
  • чеки банкоматів і платіжних терміналів тощо не є документами, що підтверджують зняття готівки з рахунків у банках;
  • у разі якщо особа вивозить дорожні чеки в сумі, що перевищує еквівалент 10 000 євро, документами, на підставі яких здійснюється переміщення чеків на суму більше 10 000 євро, є документи про зняття готівки з рахунку клієнта, за яку було здійснено купівлю дорожніх чеків.

 

«Гарячі лінії»

Дата: 5 вересня, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42