Єдиний податок

Заповнення окремих граф книги обліку доходів

Чи зазначаються платником єдиного податку у графах 4 та 7 книги обліку доходів відомості з від’ємним значенням?


Відповідно до пп. 296.1.1 п. 296.1 ст. 296 Податкового кодексу платники єдиного податку першої та другої груп і платники єдиного податку третьої та п’ятої груп, які не є платниками ПДВ, ведуть книгу обліку доходів (далі — Книга).

Порядок ведення вищезазначеної Книги затверджено наказом Мінфіну України від 15.12.2011 р. № 1637 (далі — Порядок № 1637).

Згідно з п. 1 цього Порядку у Книзі фізичні особи — підприємці, які обрали спрощену систему оподаткування та є платниками єдиного податку першої та другої груп, а також платники єдиного податку третьої та п’ятої груп, які не є платниками ПДВ, відображають щоденно за підсумками робочого дня отримані доходи.

Оскільки платники єдиного податку в Книзі здійснюють записи за підсумками робочого дня, протягом якого було отримано дохід, то відомості у графах 4 «скоригована сума доходу» та 7 «всього» цієї Книги не можуть зазначатися з від’ємним значенням.

«Гарячі лінії»

Дата: 28 березня, Четвер
Час проведення: з 10:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42