Оплата праці

Індексація доходів, отриманих від роботи за сумісництвом

Чи змінюватиметься базовий місяць при індексації заробітної плати за основним місцем роботи, якщо працівник кілька місяців отримує додатковий дохід від роботи за сумісництвом?


Відповідно до п. 2 Порядку проведення індексації грошових доходів населення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17.07.2003 р. № 1078 (далі — Порядок № 1078), індексації підлягають грошові доходи населення, які не мають разового характеру, зокрема оплата праці найманих працівників, що включає оплату праці за виконану роботу згідно з тарифними ставками (окладами) та відрядними розцінками, доплати, надбавки, премії, гарантійні та компенсаційні виплати, передбачені чинним законодавством.

Пунктом 5 цього Порядку встановлено, що у разі підвищення розмірів мінімальної заробітної плати, а також зростання грошових доходів населення без перегляду їх мінімальних розмірів місяць, в якому відбулося таке підвищення, вважається базовим при обчисленні індексу споживчих цін для проведення індексації. Індексація грошових доходів, отриманих громадянами за цей місяць, не проводиться. З наступного за базовим місяця здійснюється обчислення наростаючим підсумком індексу споживчих цін для проведення подальшої індексації.

Враховуючи зазначене, базовий місяць при проведенні індексації визначається з урахуванням зростання грошового доходу працівника.

Водночас п. 7 Порядку № 1078 передбачено, що індексація за сумісництвом провадиться на підставі довідки з основного місця роботи про розмір доходу, який підлягає індексації, та проіндексованого доходу. На підставі цієї довідки провадиться індексація доходів, отриманих від роботи за сумісництвом, у межах суми, що не перевищує прожитковий мінімум, встановлений для працездатних осіб, з урахуванням отриманої заробітної плати за основним місцем роботи.

«Гарячі лінії»

Дата: 28 березня, Четвер
Час проведення: з 10:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42