ПДВ

Податкова накладна при постачанні товару на суму понад 10 000 грн.

Чи можна при постачанні товару на суму понад 10 000 грн. розбивати її на декілька сум? Чи потрібно в цьому випадку реєструвати податкові накладні у Єдиному реєстрі податкових накладних?


Порядок заповнення податкової накладної затверджено наказом Мінфіну України від 01.11.2011 р. № 1379 (далі — Порядок № 1379).

Згідно з п. 201.7 ст. 201 Податкового кодексу податкова накладна складається на кожне повне або часткове постачання товарів/послуг, а також на суму коштів, що надійшли на поточний рахунок як попередня оплата (аванс). Водночас п. 201.4 ст. 201 цього Кодексу та п. 3 Порядку № 1379 встановлено, що податкова накладна складається у двох примірниках у день виникнення податкових зобов’язань продавця.

Нагадаємо, що за загальним правилом дата виникнення податкових зобов’язань визначається за датою, яка припадає на податковий період, протягом якого відбувається будь-яка з подій, що сталася раніше:

дата зарахування коштів від покупця/замовника на банківський рахунок платника податку як оплата товарів/послуг, що підлягають постачанню, в разі постачання товарів/послуг за готівку — дата оприбуткування коштів у касі платника податку, а в разі відсутності такої — дата інкасації готівки у банківській установі, що обслуговує платника податку;

дата відвантаження товарів, у разі експорту товарів — дата оформлення митної декларації, що засвідчує факт перетинання митного кордону України, оформленої відповідно до вимог митного законодавства, а для послуг — дата оформлення документа, що засвідчує факт постачання послуг платником податку.

Отже, незалежно від того, яка дія відбулася ранішевідвантаження товару чи зарахування коштів за сумою, що перевищує 10 000 грн.,податкова накладна має бути виписана саме на цю суму без будь-якої розбивки, і ця податкова накладна має бути зареєстрована в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Обов’язково підлягають включенню до Єдиного реєстру податкових накладних податкові накладні, виписані при постачанні підакцизних товарів і товарів, ввезених на митну територію України, незалежно від розміру ПДВ в одній податковій накладній.

«Гарячі лінії»

Дата: 3 жовтня, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42