Митна справа

Замовлення за кордоном кухонних ножів та ножів, що є робочим інструментом

Чи може громадянин замовити за кордоном набір кухонних ножів та ножів, що є робочим інструментом?


Частиною першою ст. 365 та частиною першою ст. 367 Митного кодексу встановлено, що громадяни:

  • за умови дотримання вимог цього Кодексу та інших актів законодавства України можуть переміщувати через митний кордон України будь-які товари, крім тих, що заборонені до ввезення в Україну (у тому числі з метою транзиту) та вивезення з України;
  • мають право пересилати товари через митний кордон України у міжнародних поштових та експрес-відправленнях у порядку, встановленому главою 36 цього Кодексу, крім товарів, заборонених до такого пересилання.

Порядок перевезення зброї через державний кордон України визначено Інструкцією № 622, згідно з пунктами 8.11, 12.14 якої:

  • холодна зброя — предмети та пристрої, конструктивно призначені та за своїми властивостями придатні для неодноразового заподіяння шляхом безпосередньої дії тяжких (небезпечних для життя в момент спричинення) і смертельних тілесних ушкоджень, дія яких ґрунтується на використанні м’язової сили людини;
  • холодна зброя громадянами України перевозиться через митний кордон України на підставі дозволів на право перевезення зброї територією України, які видаються МВС України, ГУМВС, УМВС.

Відповідно до п. 37 Правил надання послуг поштового зв’язку у міжнародних поштових відправленнях забороняється пересилати холодну зброю та інші предмети, спеціально призначені для нападу та оборони.

Враховуючи зазначене, чинним законодавством не встановлено заборон на ввезення (пересилання) в Україну інструментів та ножів (крім тих, що належать до холодної зброї).

«Гарячі лінії»

Дата: 28 березня, Четвер
Час проведення: з 10:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42