Акциз

Ввезення алкогольних напоїв та тютюнових виробів

Чи може громадянин привезти з Куби в подарунок кілька пляшок рому та сигари, та у якій кількості дозволяється ввозити ці предмети?


Відповідно до частин першої, другої ст. 378 Митного кодексу пропуск на митну територію України товарів, що класифікуються в 1 — 24 групах УКТ ЗЕД та ввозяться громадянами для вільного обігу, в будь-яких обсягах не дозволяється.

Обмеження, встановлене частиною першою цієї статті, не поширюється, зокрема, на алкогольні та тютюнові вироби, що ввозяться громадянами в кількостях та у способи, зазначені у частині другій ст. 376 Митного кодексу.

Згідно з частиною другою цієї статті громадяни, які досягли 18-річного віку, можуть ввозити алкогольні напої та тютюнові вироби на митну територію України в ручній поклажі або супроводжуваному багажі без сплати митних платежів та без письмового декларування у таких кількостях із розрахунку на одну особу:

  • 200 сигарет або 50 сигар чи 250 г тютюну, або ці вироби в наборі загальною вагою, що не перевищує 250 г;
  • 5 л пива, 2 л вина, 1 л міцних (із вмістом спирту більш як 22% об.) алкогольних напоїв.

«Гарячі лінії»

Дата: 28 березня, Четвер
Час проведення: з 10:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42