Митна справа

Пересилання акумуляторних батарей у міжнародних поштових відправленнях

Чи дозволяється пересилати поштою акумуляторні батареї?


Заборони та обмеження щодо переміщення (пересилання) окремих видів товарів у міжнародних поштових та експрес-відправленнях встановлено ст. 235 Митного кодексу. Згідно з частиною другою цієї статті забороняється переміщення (пересилання) в міжнародних поштових відправленнях товарів, заборонених до пересилання відповідно до актів Всесвітнього поштового союзу, а також товарів, відправлених з порушенням вимог нормативно-правових актів з питань надання послуг поштового зв’язку.

З 01.10.2011 р. набрали чинності зміни до статей 15, 16 Конвенції, якими встановлено заборони та обмеження на переміщення товарів у міжнародних поштових відправленнях.

Відповідно до п. 3.3.2біс ст. 15 Конвенції до товарів, заборонених до пересилання, належать літієві елементи і батареї, що пересилаються у відправленнях письмової кореспонденції і поштових посилках, про які йдеться у ст. 16.2біс, а саме:

«Не більше чотирьох літієвих елементів або двох літієвих батарей, що містяться в устаткуванні, допускаються до вкладення у відправлення письмової кореспонденції і поштові посилки на таких умовах:

2біс.1 Для елемента з металевим літієм чи сплавом літію вміст літію не повинен перевищувати 1 г, а для літієвого елемента номінальна енергія у ват-годинах не повинна перевищувати 20 Вт · год;

2біс.2 Для батареї з металевим літієм чи сплавом літію загальний вміст літію не повинен перевищувати 2 г, а для літієво-іонної батареї номінальна енергія у ват-годинах не повинна перевищувати 100 Вт · год. У випадку літієво-іонних батарей, що відповідають умовам цього положення, номінальна енергія у ват-годинах повинна бути зазначена на зовнішній оболонці.

2біс.3 Елементи і батареї, якщо вони вмонтовані в устаткування, повинні бути захищені від пошкоджень і коротких замикань; устаткування повинно мати ефективні засоби, що захищають його від випадкового включення. Якщо батареї вмонтовані в устаткування, воно повинно бути поміщене у міцні зовнішні оболонки, виготовлені з відповідних матеріалів, виготовлення і міцність яких адаптовані до об’єму упаковки і передбаченого використання, якщо тільки еквівалентний захист батареї не забезпечений устаткуванням, у якому вона знаходиться.

2біс.4 Має бути продемонстровано, що тип кожного елемента чи батареї задовольняє вимоги кожного тесту підрозділу 38.3 третьої частини Настанови з випробувань і критеріїв Організації Об’єднаних Націй».

«Гарячі лінії»

Дата: 28 березня, Четвер
Час проведення: з 10:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42