Єдиний податок

Сплата єдиного податку при припиненні господарської діяльності

Чи подається заява про відмову від застосування спрощеної системи оподаткування фізичною особою — підприємцем — платником єдиного податку, яка прийняла рішення про припинення господарської діяльності? Якщо така заява подається, то з якого періоду такий підприємець не сплачує єдиний податок?


Відповідно до пп. 298.2.1 п. 298.2 ст. 298 Податкового кодексу для відмови від застосування спрощеної системи оподаткування суб’єкт господарювання не пізніше ніж за 10 календарних днів до початку нового календарного кварталу (року) подає до контролюючого органу заяву.

До заяви включаються, зокрема відомості (за наявності) про дату (період) припинення платником єдиного податку провадження господарської діяльності.

Пунктом 294.6 ст. 294 Податкового кодексу передбачено, що у разі державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичної особи — підприємця, яка є платником єдиного податку, останнім податковим (звітним) періодом вважається період, у якому до контролюючого органу подано заяву щодо відмови від застосування спрощеної системи оподаткування у зв’язку з припиненням провадження господарської діяльності.

У разі припинення платником єдиного податку провадження господарської діяльності податкові зобов’язання зі сплати єдиного податку нараховуються такому платнику до останнього дня (включно) календарного місяця, в якому до контролюючого органу подано заяву щодо відмови від застосування спрощеної системи оподаткування у зв’язку з припиненням провадження господарської діяльності.

Таким чином, у разі прийняття рішення про припинення підприємницької діяльності фізична особапідприємецьплатник єдиного податку подає заяву про відмову від застосування спрощеної системи оподаткування.

Водночас фізична особапідприємець не сплачує єдиний податок з періоду, наступного за періодом, у якому до контролюючого органу подано заяву щодо відмови від застосування спрощеної системи оподаткування у зв’язку з державною реєстрацією припинення господарської діяльності. Тобто єдиний податок не сплачується підприємцями: першої та другої групз першого числа місяця, наступного за місяцем, в якому подано таку заяву; третьої та п’ятої групз першого числа місяця, наступного за податковим (звітним) кварталом, у якому подано таку заяву.

«Гарячі лінії»

Дата: 19 вересня, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42