ПДВ

Виписка розрахунку коригування неплатнику ПДВ

Чи має право постачальник виписати розрахунок коригування до податкової накладної, складеної за першою подією, неплатнику ПДВ, якщо договором змінено номенклатуру товарів/послуг і постачання товарів/послуг ще не здійснювалося?


Відповідно до п. 192.1 ст. 192 Податкового кодексу якщо після постачання товарів/послуг здійснюється будь-яка зміна суми компенсації їх вартості, включаючи наступний за постачанням перегляд цін, перерахунок у разі повернення товарів/послуг особі, яка їх надала, або при поверненні постачальником суми попередньої оплати товарів/послуг, суми податкових зобов’язань і податкового кредиту постачальника та отримувача підлягають відповідному коригуванню. Зменшення суми податкових зобов’язань платника податку — постачальника в разі зміни суми компенсації вартості товарів/послуг, наданих особам, що не були платниками цього податку на дату такого постачання, дозволяється лише при поверненні раніше поставлених товарів у власність постачальника з наданням отримувачу повної грошової компенсації їх вартості, у тому числі при перегляді цін, пов’язаних з гарантійною заміною товарів або низькоякісних товарів відповідно до закону або договору (п. 192.2 ст. 192 Податкового кодексу).

Отже, коригування податкових зобов’язань з ПДВ постачальником у разі зміни номенклатури товарів, наданих неплатникам ПДВ, дозволяється лише при поверненні раніше поставлених товарів у власність постачальника з наданням отримувачу повної грошової компенсації їх вартості. Якщо такі товари неплатнику ПДВ поставлені не були, то постачальник у такому випадку розрахунок коригування до податкової накладної не виписує.

«Гарячі лінії»

Дата: 3 жовтня, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42