Офіційне видання Державної фіскальної служби України
Головна
Розширений пошук
Свіжий номер
39
жовтень 2016
Акценти номера
Податковий календар
Партнери:
ДИРИГЕНТИ ЗМІН
24.02.2012, № 8

«Ми прагнемо усунути неоднозначність у трактуванні податкового законодавства»

Голова ДПС України Олександр Клименко та голова Ради Федерації роботодавців України Дмитро Фірташ підписали Меморандум про співробітництво між ДПС України та ФРУ.


Меморандум стане дієвим інструментом співпраці між ДПС України і Федерацією роботодавців, сприятиме поліпшенню ефективності реалізації податкової політики в країні. Як зазначив Голова ДПС України Олександр Клименко, податківцям важлива кожна думка, коментар чи пропозиція.

Федерація роботодавців України наразі планує створити інформаційну систему взаємодії українських підприємств, яка дасть змогу посилити коопераційні зв’язки всередині країни та скоротити імпорт. Роботодавці, український бізнес визначать пріоритетні галузі, які забезпечать конкурентоспроможність України, і цілком об’єктивно розраховують на системну співпрацю з державою. Тож вже усталена взаємодія з податківцями дозволяє їм системно втілювати у життя державні програми.

Уперше Меморандум про співробітництво та створення сприятливого податкового середовища в Україні було підписано у 2008 р., він став основою для подальшої взаємодії податківців та роботодавців.

У новому документі детальніше виписано повноваження спільних робочих груп і пріоритетні напрями взаємодії.

Відповідно до Меморандуму ДПС України та ФРУ спільно працюватимуть над удосконаленням податкового законодавства, обмінюватимуться узагальненою інформацією щодо фактів порушення податкового законодавства, тенденцій розвитку процесів, пов’язаних з оподаткуванням. У документі зазначається: «сторони виходять із того, що дотримання чинного податкового законодавства як платниками податків, так і органами державної податкової служби, удосконалення податкової системи... є необхідними складовими для реалізації ефективної економічної і соціальної політики».

На спільному засіданні, що відбулося одразу після підписання Меморандуму, обговорено питання щодо відшкодування ПДВ, анулювання реєстрації платників ПДВ та невидачі або затримки у видачі свідоцтв платників ПДВ, розробки узагальнюючих податкових консультацій.


Підготував Микола ВЛАЩУК