Статті

«Ми прагнемо усунути неоднозначність у трактуванні податкового законодавства»

Голова ДПС України Олександр Клименко та голова Ради Федерації роботодавців України Дмитро Фірташ підписали Меморандум про співробітництво між ДПС України та ФРУ.{h}

Голова ДПС України Олександр КЛИМЕНКО:
«Мета нашого діалогу — не розробка гасел, а дієве співробітництво з вагомими та наочними результатами для обох сторін. Хочу запевнити, що жодне проблемне запитання не залишиться без відповіді.
Завдяки співпраці з представниками бізнесу та громадськістю ми прагнемо усунути неоднозначність у трактуванні податкового законодавства. Замість судових позовів та пустих суперечок — заздалегідь досягнуті компроміси — ось наша позиція.
Це один із пріоритетних напрямів у нашій роботі.
Сподіваюся, що разом із представниками бізнесу, в тому числі ФРУ,  продовжимо цю практику.
Ми відкриті до співпраці. Плідний діалог між платниками податків та податковою службою полегшить не лише нашу роботу — від цього виграють держава і суспільство. Тому для мене та моїх колег важлива кожна думка, коментар чи пропозиція. Кожна наша зустріч — це унікальна можливість донести нашу спільну позицію до суспільства»
{/h}{h}Голова Ради Федерації роботодавців України Дмитро ФІРТАШ:
«Для нас дуже важливо, щоб нас почули, щоб ми знайшли компроміс розуміння діалогу й структури нашої діяльності.
Сьогодні 40% малого і середнього бізнесу перебуває в «тіні». Це ті люди, які не знайшли порозуміння з податковою, митницею, іншими виконавчими структурами в областях. Наше з вами завдання зробити так, щоб цей бізнес становив основу наповнення бюджету.
Як свідчать європейські дані, 50 — 60% бюджету країн Євросоюзу наповнюється малим і середнім бізнесом, а не великими підприємствами. Нам би хотілося вибудувати ситуацію так, аби це було можливо й у нас. Розумію, що не все відразу вийде, але принаймні потрібно вивести малий і середній бізнес із «тіні», створити для нього максимально комфортні умови.
Ми будемо раді, якщо податкова служба у своїй роботі визначить такий пріоритетний напрям, приділить цьому величезну увагу і допоможе вийти із ситуації, що склалася»
{/h}


Меморандум стане дієвим інструментом співпраці між ДПС України і Федерацією роботодавців, сприятиме поліпшенню ефективності реалізації податкової політики в країні. Як зазначив Голова ДПС України Олександр Клименко, податківцям важлива кожна думка, коментар чи пропозиція.

Федерація роботодавців України наразі планує створити інформаційну систему взаємодії українських підприємств, яка дасть змогу посилити коопераційні зв’язки всередині країни та скоротити імпорт. Роботодавці, український бізнес визначать пріоритетні галузі, які забезпечать конкурентоспроможність України, і цілком об’єктивно розраховують на системну співпрацю з державою. Тож вже усталена взаємодія з податківцями дозволяє їм системно втілювати у життя державні програми.

Уперше Меморандум про співробітництво та створення сприятливого податкового середовища в Україні було підписано у 2008 р., він став основою для подальшої взаємодії податківців та роботодавців.

У новому документі детальніше виписано повноваження спільних робочих груп і пріоритетні напрями взаємодії.

Відповідно до Меморандуму ДПС України та ФРУ спільно працюватимуть над удосконаленням податкового законодавства, обмінюватимуться узагальненою інформацією щодо фактів порушення податкового законодавства, тенденцій розвитку процесів, пов’язаних з оподаткуванням. У документі зазначається: «сторони виходять із того, що дотримання чинного податкового законодавства як платниками податків, так і органами державної податкової служби, удосконалення податкової системи... є необхідними складовими для реалізації ефективної економічної і соціальної політики».

На спільному засіданні, що відбулося одразу після підписання Меморандуму, обговорено питання щодо відшкодування ПДВ, анулювання реєстрації платників ПДВ та невидачі або затримки у видачі свідоцтв платників ПДВ, розробки узагальнюючих податкових консультацій.


Підготував Микола ВЛАЩУК

«Гарячі лінії»

Дата: 31 травня, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42