Офіційне видання Державної фіскальної служби України
Головна
Розширений пошук
Свіжий номер
39
жовтень 2016
Акценти номера
Податковий календар
Партнери:
ДИРИГЕНТИ ЗМІН
24.02.2012, № 8

Результативна співпраця

ДПС України узгоджено з громадськістю і видано 11 узагальнюючих податкових консультацій з найактуальніших питань ведення бізнесу.

Про це повідомила директор Департаменту взаємодії із засобами масової інформації та громадськістю ДПС України Ольга СЕМЧЕНКО під час уже другого в 2012 р. засідання Громадської ради при ДПС України. «Для багатьох податкове законодавство залишається складним для розуміння, що призводить до некоректного тлумачення його норм. Роз’яснювати положення законодавства — наш прямий обов’язок, проте ми не замикаємось у собі, і кожне роз’яснення чи консультація державної податкової служби є результатом діалогу з платниками», — процитувала Ольга Семченко звернення Голови ДПС України Олександра КЛИМЕНКА до членів Громадської ради. Відповідно, і кожна зустріч податківців і представників бізнес-середовища — це унікальна можливість підтримки зворотного зв’язку та донесення спільної позиції до суспільства.


З метою покращення податкового клімату 14 лютого 2012 р. з ініціативи ДПС України було проведено «круглий стіл», наслідком якого стало затвердження 11 наказами податкової служби узагальнюючих податкових консультацій за 35 актуальними питаннями ведення бізнесу. У них роз’яснюються найскладніші аспекти застосування норм Податкового кодексу на практиці.

У частині адміністрування податку на прибуток підприємств урегульовано питання відображення роялті у витратах за аналогією з правилами бухгалтерського обліку, що свідчить про гармонізацію податкового та бухгалтерського обліку. Деталізовано види маркетингових, у тому числі мотиваційних, виплат, які включаються до складу витрат виробників — імпортерів товарів. «Тепер платники податків чітко розумітимуть, які із зазначених витрат визнаватимуться в податковому обліку», — уточнила директор Департаменту.

Також врегульовано питання перерахунку курсових різниць по заборгованості в іноземній валюті: такі курсові різниці перераховуватимуться та відображатимуться у податковому обліку в загальному порядку. Щодо відображення в податковому обліку витрат на придбання товарів у фізичних осіб, які перебувають на спрощеній системі оподаткування, передбачено, що незалежно від групи, до якої віднесено фізичну особу — підприємця, платник податку на прибуток не нестиме відповідальність за операції, які ним здійснюються.

Щодо ПДВ урегульовано питання неоднозначного трактування норм ст. 199 Податкового кодексу України щодо пропорційного віднесення сум податку до податкового кредиту. Значно полегшено податковий облік перерахунку за основними фондами — він здійснюватиметься не щомісяця, а наприкінці року. Визначено, що платники єдиного податку третьої групи, які оподатковуються за ставкою 5% доходу у разі включення суми ПДВ до складу єдиного податку, при перевищенні 300 тис. грн. законодавчо обумовленого обсягу річного доходу не підлягають обов’язковій реєстрації платниками ПДВ.

Крім того, роз’яснено, що немає жодного подвійного оподаткування туроператорської і турагентської діяльності. Оподаткуванню підлягає виключно винагорода туроператора незалежно від здійснення міжнародного чи внутрішнього туризму.

Щодо спрощеної системи оподаткування податкова деталізувала, що підприємці, які надають послуги відповідно до договору виключно населенню або платникам єдиного податку, мають право обирати другу групу.

«Ми вдячні всім, хто долучився до цієї роботи. Наші спільні зусилля — це вагомий внесок у розбудову партнерства між урядом, бізнесом та громадськістю», — зазначила Ольга Семченко. Вона висловила переконання, що, зрештою, суспільство позитивно оцінить діяльність влади й громади, спрямовану на те, щоб жодне запитання платників податків не залишилося без відповіді.

У ході засідання Громадської ради при ДПС України директори профільних департаментів детальніше ознайомили присутніх з практичними аспектами застосування узагальнюючих податкових консультацій.


Ольга ГЕРМАНОВА,
germanova@visnuk.com.ua