Податок на майно

Фізична особа має у власності декілька земельних ділянок

Чи може фізична особа, яка має у власності декілька земельних ділянок одного виду використання, самостійно обрати земельну ділянку для застосування пільги щодо сплати земельного податку?


Підставою для нарахування земельного податку є дані Державного земельного кадастру (п. 286.1 ст. 286 Податкового кодексу).

Відповідно до ст. 125 Земельного кодексу України (далі — Земельний кодекс) право власності на земельну ділянку виникає з моменту державної реєстрації цих прав.

Право власності на земельну ділянку оформлюється згідно із Законом України від 01.07.2004 р. № 1952-IV «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» (ст. 126 Земельного кодексу).

Отже, фізична особа, яка належить до категорії осіб, що мають право на пільги щодо сплати земельного податку, отримує таке право лише після оформлення права власності на земельну ділянку у законодавчо встановленому порядку та внесення відповідних даних до Державного земельного кадастру.

При цьому фізична особа, яка має у власності декілька земельних ділянок одного виду використання та право на застосування пільги відповідно до п. 281.1 ст. 281 Податкового кодексу, може самостійно обрати земельну ділянку, на яку буде отримано пільгу.

 

«Гарячі лінії»

Дата: 28 березня, Четвер
Час проведення: з 10:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42