Єдиний податок

Підприємець організовує харчування учнів

Фізична особа — підприємець відповідно до договору з місцевим органом управління освітою організовує у шкільній їдальні харчування учнів, яке здійснюється за рахунок коштів місцевого бюджету. Чи має право такий підприємець бути платником єдиного податку другої групи?


Згідно з пп. 2 п. 291.4 ст. 291 Податкового кодексу України (далі — Податковий кодекс) до другої групи платників єдиного податку належать фізичні особи — підприємці, які здійснюють господарську діяльність з надання послуг, у тому числі побутових, платникам єдиного податку та/або населенню, виробництво та/або продаж товарів, діяльність у сфері ресторанного господарства, за умови, що протягом календарного року відповідають сукупності таких критеріїв: не використовують працю найманих осіб або кількість осіб, які перебувають з ними у трудових відносинах, одночасно не перевищує 10 осіб, а обсяг доходу не перевищує 1 млн. грн.

Діяльність з організації харчування учнів у шкільних їдальнях і буфетах відповідно до наказу Мінекономіки України від 01.08.2006 р. № 265 «Про затвердження Методичних рекомендацій з організації харчування учнів у загальноосвітніх навчальних закладах» віднесено до діяльності ресторанного господарства.

Відповідно до п. 3.2 Правил роботи закладів (підприємств) ресторанного господарства, затверджених наказом Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції України від 24.07.2002 р. № 219, розрахунки за продукцію й надані послуги в закладах (підприємствах) ресторанного господарства здійснюються за готівку та/або в безготівковій формі (платіжні картки, платіжні чеки тощо) із застосуванням РРО (електронний контрольно-касовий апарат, електронний контрольно-касовий реєстратор, комп’ютерно-касова система тощо) або зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок.

Отже, фізична особапідприємець при дотриманні вищезазначених вимог має право бути платником єдиного податку другої групи.

«Гарячі лінії»

Дата: 5 вересня, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42