ПДВ

Будівельно-монтажні роботи з будівництва доступного житла субпідрядниками

Чи звільняються від оподаткування ПДВ операції з постачання будівельно-монтажних робіт з будівництва доступного житла субпідрядниками?


Згідно з п. 197.15 ст. 197 Податкового кодексу звільняються від оподаткування ПДВ операції з постачання будівельно-монтажних робіт з будівництва доступного житла та житла, що будується за державні кошти.

Відповідно до частини першої ст. 4 Закону України від 25.12.2008 р. №  800-VI «Про запобігання впливу світової фінансової кризи на розвиток будівельної галузі та житлового будівництва», зі змінами та доповненнями (далі — Закон №  800), доступне житло — це збудовані і ті, що будуються за державної підтримки, житлові будинки (комплекси) та квартири.

Частиною сьомою ст. 4 Закону № 800 визначено, що державна підтримка будівництва (придбання) доступного житла здійснюється за рахунок коштів державного та/або місцевих бюджетів.

Отже, застосовувати податкову пільгу щодо звільнення від оподаткування ПДВ операцій з постачання будівельно-монтажних робіт з будівництва доступного житла, встановлену п. 197.15 ст. 197 Податкового кодексу, мають право лише ті суб’єкти господарюванняплатники ПДВ, які є забудовниками та визначені виконавцями регіональної цільової програми будівництва (придбання) доступного житла у відповідному регіоні (зазначені у паспорті такої програми) і безпосередньо здійснюють будівельно-монтажні роботи. При цьому земельні ділянки, на яких здійснюється таке будівництво, має бути включено до відповідного переліку, а саме будівництво має відповідати всім вищезазначеним вимогам щодо фінансування, технічних та інших умов, визначених як Законом № 800, так і відповідними нормативно-правовими актами, розробленими на виконання цього Закону.

Інші суб’єкти господарювання — платники ПДВ, які виконують роботи для забезпечення будівництва доступного житла за договорами субпідряду з виконавцями регіональної цільової програми будівництва (придбання) доступного житла, права на використання пільги з оподаткування не мають та надають послуги виконавцям з нарахуванням ПДВ за повною ставкою за загальновстановленими правилами.

«Гарячі лінії»

Дата: 5 вересня, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42