Податок на майно

Зміна суми договору застави: визначаємо ставку державного мита

Яка ставка державного мита застосовується при посвідченні договору про зміну суми договору застави нерухомого майна?


Підпунктом «у» п. 3 ст. 3 Декрету Кабінету Міністрів України від 21.01.93 р. № 7-93 «Про державне мито» (далі — Декрет № 7-93) визначено, що державне мито за нотаріальне посвідчення договорів застави справляється у розмірі 0,01% предмета застави, але не менше п’яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і не більше 50.

Згідно з п. 14 глави 1 розділу V Інструкції про порядок обчислення та справляння державного мита, затвердженої наказом Мінфіну України від 07.07.2012 р. № 811, за посвідчення договорів про продовження строку дії або збільшення суми договору державне мито справляється залежно від характеру договору за тими самими ставками, що застосовувалися при оплаті державного мита первісних договорів.

Таким чином, при посвідченні договору про зміну суми договору застави нерухомого майна державне мито справляється за ставками, що застосовувалися при сплаті державного мита первісних договорів, тобто у розмірі 0,01% предмета застави, але не менше п’яти (85,0 грн.) і не більше 50 (850,0 грн.) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Водночас відповідно до ст. 11 Декрету № 7-93 державне мито, яке згідно зі ст. 3 цього Декрету справляється за ставками у розмірах частин неоподатковуваного мінімуму доходів громадян, вираховується виходячи з розміру зазначеного неоподатковуваного мінімуму, що діє на день сплати державного мита.

«Гарячі лінії»

Дата: 19 вересня, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42