Податок на прибуток

Виплата дивідендів платниками ФСП

Чи сплачує платник ФСП авансовий внесок з податку на прибуток при виплаті дивідендів засновнику підприємства?


Ні, не сплачує. Податковим кодексом передбачено, що емітент корпоративних прав, який приймає рішення про виплату дивідендів своїм акціонерам (власникам), нараховує та вносить до бюджету авансовий внесок з податку на прибуток у розмірі ставки, встановленої п. 151.1 ст. 151 цього Кодексу. Авансовий внесок нараховується на суму дивідендів, які фактично виплачуються без зменшення суми такої виплати на суму такого авансового внеску. Зазначений авансовий внесок вноситься до бюджету до або одночасно з виплатою дивідендів. Обов’язок із нарахування та сплати авансового внеску з цього податку не поширюється на суб’єктів господарювання, які є платниками ФСП згідно з розділом XIV Податкового кодексу.

Отже, платники ФСП при виплаті дивідендів своїм засновникам (власникам) авансовий внесок з податку на прибуток не сплачують.

«Гарячі лінії»

Дата: 5 вересня, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42