Податок на прибуток

Оподаткування прибутку, отриманого неприбутковою організацією

Чи повинно підприємство всеукраїнської організації інвалідів, яке має пільги зі сплати податку на прибуток, сплачувати податок на прибуток, отриманий від продажу товарів невласного виробництва?


Порядок оподаткування організацій, заснованих громадськими організаціями інвалідів, встановлено ст. 154 Податкового кодексу, відповідно до п. 154.1 якої від оподаткування звільняється прибуток підприємств та організацій, які засновані громадськими організаціями інвалідів і є їх повною власністю, отриманий від продажу (постачання) товарів, виконання робіт і надання послуг.

При цьому не всі операції, здійснювані підприємствами та організаціями громадських організацій інвалідів, звільнено від оподаткування. Зокрема, такі платники податків повинні сплатити податок на прибуток, отриманий у результаті:

  • операцій, що не є продажем товарів (робіт, послуг);
  • продажу підакцизних товарів;
  • надання послуг з поставки підакцизних товарів, отриманих у межах договорів комісії (консигнації), доручення, довірчого управління, інших цивільно-правових договорів, що дають повноваження такому платнику податків здійснювати поставку товарів від імені та за дорученням іншої особи без передачі права власності на такі товари.

Таким чином, прибуток, отриманий всеукраїнською організацією інвалідів від продажу товарів невласного виробництва, не оподатковується податком на прибуток за умови, що ці товари не є підакцизними.

«Гарячі лінії»

Дата: 28 березня, Четвер
Час проведення: з 10:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42