Податок на майно

Заповнення уточнюючої декларації з плати за землю у разі відсутності об’єкта оподаткування

Як заповнити додаток 1 до уточнюючої податкової декларації з плати за землю, яка подається платником податку у разі припинення права власності або користування земельною ділянкою і, як наслідок, — у разі відсутності об’єкта оподаткування?


Відповідно до п. 287.1 ст. 287 Податкового кодексу у разі припинення права власності або права користування земельною ділянкою плата за землю сплачується за фактичний період перебування землі у власності або користуванні у поточному році.

У разі якщо у майбутніх податкових періодах (з урахуванням строків давності, визначених ст. 102 цього Кодексу) платник податків самостійно (у тому числі за результатами електронної перевірки) виявляє помилки, що містяться у раніше поданій ним податковій декларації (крім обмежень, визначених цією статтею), він зобов’язаний надіслати уточнюючий розрахунок до такої податкової декларації за формою чинного на час подання цього розрахунку.

До форми податкової декларації з плати за землю додаються додаток 1 «Відомості про наявні земельні ділянки» (далі — додаток 1), додаток 2 «Відомості про пільги на земельний податок з наявних площ земельних ділянок» та доповнення, які заповнюються і додаються відповідно до п. 46.4 ст. 46 Податкового кодексу.

При цьому додаток 1 є невід’ємною частиною декларації.

Якщо у платника плати за землю протягом року припиняється право власності (користування) земельною ділянкою і наслідком припинення прав є відсутність об’єкта оподаткування, то платник подає до контролюючого органу уточнюючу декларацію з виправленими показниками разом з додатком 1. У зв’язку з відсутністю відомостей про об’єкти оподаткування рядки додатка 1 прокреслюються.

«Гарячі лінії»

Дата: 5 вересня, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42