Статті

Стратегічний план розвитку нашого відомства зорієнтовано на потреби бізнесу

Про основні завдання Департаменту стратегічного управління та інновацій свідчить сама назва підрозділу — стратегічне планування розвитку Міндоходів, управління проектами та інноваційними процесами у відомстві та його територіальних органах. Рік роботи ми завершуємо цілком очікуваним результатом. Нещодавно відбулася подія, яку, безумовно, можна вважати новим етапом в історії становлення та розвитку Міністерства, — рішенням уряду від 23 жовтня 2013 р. затверджено Стратегічний план розвитку Міністерства доходів і зборів України на 2013 — 2018 роки.


Враховуючи те, що діяльність Міндоходів України, без перебільшення, стосується кожного громадянина нашої країни, цілком зрозуміла увага громадськості та бізнесу до Стратегічного плану та визначених ним напрямів, цілей і завдань, які планується втілити у життя протягом наступних п’яти років.

У цій статті я стисло поінформую про мету розробки Стратегічного плану розвитку та відповідні позитивні зміни у діяльності нашого відомства, реалізовані останнім часом.

Загалом 2013 р. став унікальним за кількістю кардинальних змін та перетворень щодо нашого відомства.

У рекордні терміни, за шість місяців, було завершено процес інтеграції податкової та митної служб — створено Міністерство доходів і зборів України, затверджено структуру та чітко визначено функції, сформовано кадровий склад, забезпечено повноцінне функціонування територіальних органів, ініційовано низку законодавчих змін, запроваджено нові послуги та онлайн-сервіси, під постійним контролем — процеси посилення сервісної складової у роботі новоствореного Міністерства. При цьому під час реорганізації двох служб було забезпечено стабільний та адекватний макроекономічним показникам рівень надходження податкових та митних платежів до бюджету.

За участю досвідчених світових фахівців у сфері консалтингу та аудиту, зокрема міжнародних консультантів компанії PricewaterhouseCoopers, а також наших колег з інших країн проведено діагностику діяльності податкової та митної служб, оцінено потенціал їх розвитку, визначено можливості запровадження нових сервісів та найкращих міжнародних практик роботи. У рамках проведення незалежного опитування громадської думки спільно з компанією Research & Branding Group організовано та проведено соціологічне дослідження щодо думки представників бізнесу про діяльність Міндоходів України у 2012 р.

Результат проведеної роботи: Міністерством першим серед інших органів виконавчої влади розроблено Стратегічний план розвитку на 2013 — 2018 рр., схвалений Всесвітньою митною організацією (WCO) та затверджений рішенням уряду.

Затвердження Стратегічного плану актом Кабінету Міністрів України свідчить про підтримку керівництвом країни курсу на розвиток партнерських відносин з громадянами та бізнесом, є запорукою стабільності, прозорості й передбачуваності дій Міндоходів, додатковою гарантією виконання задекларованих Міністерством заходів, а також значно підвищує рівень відповідальності безпосередніх виконавців за взяті зобов’язання.

Під час розробки цього важливого документа нами враховано передовий світовий досвід у сфері стратегічного планування діяльності організації — визначено місію, бачення та принципи діяльності відомства. Зазначу, що наразі Міндоходів України є єдиним органом виконавчої влади, яким офіційно затверджено загальноприйняті у світі принципові положення стратегії розвитку.

Так, місією Міндоходів є адміністрування податків, зборів, митних платежів та єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, надання послуг громадянам і бізнесу та, як результат, забезпечення наповнення дохідної частини бюджету, створення умов для розвитку підприємництва та міжнародної торгівлі.

Бачення таке: Міндоходів України — орган державної влади, ефективна діяльність якого сприйматиметься як професійна, справедлива, неупереджена. Громадяни й бізнес переконаються, що податкова та митна системи прості у застосуванні. Інновації та інформаційні технології будуть основою вдосконалення діяльності Міністерства.

При розробці Стратегічного плану розвитку обов’язковою була орієнтація на потреби бізнесу, саме тому першим стратегічним напрямом є розвиток партнерських відносин з громадянами та бізнесом, надання їм високоякісних сервісів та послуг.

Міністр доходів і зборів Олександр Клименко наголосив, що сьогодні відомство та бізнес є стратегічними партнерами, які працюють заради однієї мети — розвитку підприємництва в країні та, відповідно, стабільного економічного зростання держави в цілому. Міндоходів має дослуховуватися до платників, радитися з ними й удосконалювати податкову та митну системи так, як цього очікує суспільство.

Уже найближчим часом у рамках реалізації стратегічних напрямів планується завершити роботи з:

  • розробки простих покрокових інструкцій щодо заповнення декларацій для середнього та малого бізнесу;
  • запровадження програмного продукту, що дасть змогу вести книгу обліку доходів і витрат фізичних осіб — підприємців в електронному вигляді;
  • імплементації автоматизованої системи «Єдине вікно подання електронної звітності» в державні органи, використовуючи приймальний шлюз Міністерства доходів і зборів України;
  • розробки загальнодоступного інформаційного ресурсу для клієнтів Міндоходів на веб-порталі відомства, який дасть змогу використовувати Базу знань, Центр інформації, Письмові консультації, сервіс «Коментарі і пропозиції»;
  • запровадження дієвих методів контролю над трансферним ціноутворенням;
  • формування концепції електронного аудиту та реалізації електронної камеральної перевірки (запроваджено систему «камеральна електронна перевірка» податкової звітності з ПДВ, на стадії розробки — «камеральна електронна перевірка» податкової звітності з інших податків та зборів);
  • запровадження дистанційного контролю за проведенням суб’єктами господарювання готівкових розрахунків.

З упевненістю можу констатувати, що напрацювання, розробки та ініціативи фахівців Міндоходів схвально прийнято бізнесом, тож наші стратегічні ініціативи також втіляться у життя і будуть корисними для бізнесу та суспільства.

«Гарячі лінії»

Дата: 5 вересня, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42