ПДФО

Подарунок отримано дитиною, позбавленою батьківського піклування

Неповнолітньою дитиною, позбавленою батьківського піклування за рішенням суду, отримано у подарунок від дідуся ¼ квартири. Офіційним опікуном цієї дитини є бабуся. Чи оподатковується в такому випадку дохід у вигляді зазначеного подарунка?


Оподаткування доходу, отриманого платником податку як дарунок (або в результаті укладення договору дарування) від фізичних осіб, передбачено п. 174.6 ст. 174 Податкового кодексу, абзацом другим якого визначено, що кошти, майно, майнові чи немайнові права, вартість робіт, послуг, подаровані платнику податку, оподатковуються згідно з правилами, встановленими розділом ІV цього Кодексу для оподаткування спадщини.

Відповідно до пп. «б» пп. 174.2.1 п. 174.2 ст. 174 Податкового кодексу за нульовою ставкою оподатковується вартість власності, зазначеної, зокрема, в пп. «а» п. 174.1 цієї статті, а саме: об’єкта нерухомості, що успадковується особою, яка має статус дитини, позбавленої батьківського піклування.

Водночас згідно з пп. «а» п. 179.4 ст. 179 зазначеного Кодексу платники податку, які є неповнолітніми або недієздатними особами і при цьому перебувають на повному утриманні інших осіб (у тому числі батьків) та/або держави станом на кінець звітного податкового року, звільняються від обов’язку подання податкової декларації незалежно від виду та суми отриманих доходів.

При цьому п. 179.2 вищезазначеної статті передбачено, що відповідно до розділу ІV цього Кодексу обов’язок платника податку щодо подання податкової декларації вважається виконаним і податкова декларація не подається, якщо такий платник податку отримував доходи у вигляді об’єктів спадщини, які відповідно до цього розділу оподатковуються за нульовою ставкою податку.

Отже, дохід у вигляді подарунка (¼ квартири), отриманий від дідуся неповнолітньою дитиною, позбавленою батьківського піклування за рішенням суду, не оподатковується.

«Гарячі лінії»

Дата: 28 березня, Четвер
Час проведення: з 10:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42