Соціальне страхування

Лікарняний платника єдиного податку: об’єкт оподаткування ПДФО чи єдиним податком?

Фізичній особі — платнику єдиного податку другої групи виплачується допомога по тимчасовій непрацездатності. Чи вважається лікарняний доходом платника єдиного податку?


Відповідно до пп. 4 п. 292.11 ст. 292 Податкового кодексу до складу доходу платника єдиного податку, визначеного цією статтею, не включаються суми коштів цільового призначення, що наді-йшли від Пенсійного фонду та інших фондів загальнообов’язкового державного соціального страхування, з бюджетів або державних цільових фондів, у тому числі в межах державних або місцевих програм.

Допомога по тимчасовій непрацездатності надається застрахованій особі у формі матеріального забезпечення, яке повністю або частково компенсує втрату заробітної плати (доходу) у разі настання у неї одного зі страхових випадків, зокрема тимчасової непрацездатності внаслідок захворювання або травми, не пов’язаної з нещасним випадком на виробництві.

Враховуючи те, що допомога по тимчасовій непрацездатності повністю або частково компенсує втрату доходу, сума отриманої допомоги не є виручкою від реалізації товарів (робіт, послуг) фізичної особи — підприємця та, відповідно, не є об’єктом оподаткування єдиним податком, а отже, оподатковується ПДФО на загальних підставах, тобто за ставками, визначеними п. 167.1 ст. 167 Податкового кодексу.

Відповідно до пп. 168.1.3 п. 168.3 ст. 168 цього Кодексу якщо окремі види оподатковуваних доходів (прибутків) не підлягають оподаткуванню під час їх нарахування чи виплати, але не є звільненими від оподаткування, платник податку зобов’язаний самостійно включити суму таких доходів до загального річного оподатковуваного доходу та до 1 травня року, що настає за звітним, подати податкову декларацію про майновий стан і доходи.

 

«Гарячі лінії»

Дата: 5 вересня, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42