ПДФО

Майно нерезидента в оренді: відображення представником доходу в податковому розрахунку

Чи необхідно відображати у податковому розрахунку (форма № 1ДФ) юридичній особі (фізичній особі — підприємцю) суму орендної плати, що перераховується фізичній особі — підприємцю (уповноваженій особі), яка виконує представницькі функції щодо надання майна в оренду фізичною особою — нерезидентом?


Відповідно до пп. 170.1.3 п. 170.3 ст. 170 Податкового кодексу України (далі — Податковий кодекс) нерухомість, що належить фізичній особі — нерезиденту, надається в оренду виключно через фізичну особу — підприємця або юридичну особу — резидента (уповноважених осіб), що виконують представницькі функції такого нерезидента на підставі письмового договору та виступають його податковим агентом стосовно таких доходів. Нерезидент, який порушує норми цього пункту, вважається таким, що ухиляється від сплати податку.

Тобто фізичним особам — нерезидентам забороняється самостійно передавати нерухомість, що їм належить, в оренду. Така передача можлива лише через фізичну особу — підприємця або юридичну особу — резидента України, які виконують представницькі функції.

Представницькі функції слід розуміти як представництво, яке відповідно до ст. 237 Цивільного кодексу України є правовідношенням, в якому одна сторона (представник) зобов’язана або має право вчинити правочин від імені другої сторони, яку вона представляє.

Згідно з пп. «б» п. 176.2 ст. 176 Податкового кодексу доходи, нараховані на користь платника податку, відображаються податковим агентом у податковому розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, сум утриманого з них податку (форма № 1ДФ).

Сума орендної плати, що перераховується юридичною (фізичною особоюпідприємцем) іншій фізичній особіпідприємцю (уповноваженій особі), яка виконує представницькі функції щодо надання майна в оренду фізичною особоюнерезидентом за договором оренди нерухомого майна, відображається за ознакою «157».

 

«Гарячі лінії»

Дата: 5 вересня, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42